Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Par graudu izkrāpšanu no zemnieku saimniecībām aiztur divus vīriešus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Likumsargi aizturējuši divus vīriešus, kuri šī gada marta un aprīļa mēnešos izkrāpuši graudus no četrām zemnieku saimniecībām, nodarot liela apmēra materiālos zaudējumus. Sankcionētas kratīšanas laikā aizturēto dzīvesvietās izņemti vairāki mobilie tālruņi, kā arī dokumenti ar kuriem veiktas krāpnieciskās darbības. Tiesa abiem vīriešiem piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, informēja Valsts policijā (VP).

Jau vēstīts, ka šī gada martā tika saņemts iesniegums, ka no kādas zemnieku saimniecības Tukuma pusē tika izkrāpti kviešu graudi, nodarot materiālo zaudējumu 7220 eiro apmērā. No šāda veida krāpnieciskām darbībām cieta vēl trīs zemnieku saimniecības: Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā – 3663 eiro apmērā, Salas novadā – 3798,29 eiro apmērā un Auces novadā, nodarot zemnieku saimniecībai 2110 eiro lielu zaudējumu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka personas, kuras veikušas krāpnieciskas darbības, interneta portālos sameklējušas sludinājumus par graudu pārdošanu un veikušas telefoniskus zvanus dažādu uzņēmumu vārdā uz zemnieku saimniecībām, kurām piedāvāja pārdot graudus un citas lauksaimniecības produkciju par augstām – pievilcīgām cenām. Tad, kad krāpnieki bija preci saņēmuši, samaksa tika solīta maksimāli atliekot apmaksas dienu, lai cietušie pēc iespējas vēlāk vērstos policijā.

Lai iedzīvotāji neciestu no krāpnieciskām darbībām, policija brīdina būt uzmanīgiem, un pirms veicot līdzīga rakstura darījumus ar juridiskām personām, tās pārbaudīt uzņēmuma reģistrā, kā arī gadījumā, ja rodas aizdomas par krāpnieciskām darbībām vai to mēģinājumu, lūgums nekavējoties informēt policiju, zvanot pa tālruni 110 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Gribētu zināt vārdus,uzvārdus.

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+