Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Par graudu izkrāpšanu no zemnieku saimniecībām aiztur divus vīriešus (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Likumsargi aizturējuši divus vīriešus, kuri šī gada marta un aprīļa mēnešos izkrāpuši graudus no četrām zemnieku saimniecībām, nodarot liela apmēra materiālos zaudējumus. Sankcionētas kratīšanas laikā aizturēto dzīvesvietās izņemti vairāki mobilie tālruņi, kā arī dokumenti ar kuriem veiktas krāpnieciskās darbības. Tiesa abiem vīriešiem piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, informēja Valsts policijā (VP).

Jau vēstīts, ka šī gada martā tika saņemts iesniegums, ka no kādas zemnieku saimniecības Tukuma pusē tika izkrāpti kviešu graudi, nodarot materiālo zaudējumu 7220 eiro apmērā. No šāda veida krāpnieciskām darbībām cieta vēl trīs zemnieku saimniecības: Jaunjelgavas novada Sērenes pagastā – 3663 eiro apmērā, Salas novadā – 3798,29 eiro apmērā un Auces novadā, nodarot zemnieku saimniecībai 2110 eiro lielu zaudējumu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka personas, kuras veikušas krāpnieciskas darbības, interneta portālos sameklējušas sludinājumus par graudu pārdošanu un veikušas telefoniskus zvanus dažādu uzņēmumu vārdā uz zemnieku saimniecībām, kurām piedāvāja pārdot graudus un citas lauksaimniecības produkciju par augstām – pievilcīgām cenām. Tad, kad krāpnieki bija preci saņēmuši, samaksa tika solīta maksimāli atliekot apmaksas dienu, lai cietušie pēc iespējas vēlāk vērstos policijā.

Lai iedzīvotāji neciestu no krāpnieciskām darbībām, policija brīdina būt uzmanīgiem, un pirms veicot līdzīga rakstura darījumus ar juridiskām personām, tās pārbaudīt uzņēmuma reģistrā, kā arī gadījumā, ja rodas aizdomas par krāpnieciskām darbībām vai to mēģinājumu, lūgums nekavējoties informēt policiju, zvanot pa tālruni 110 vai vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Gribētu zināt vārdus,uzvārdus.

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+