Pasaulē
Eiropa

Par iepirkšanos pludmalē – sods 7000 eiro0

Foto-Alesandra Tarantino/LETA/AP

Pludmaļu apmeklētājus Itālijā tagad varēs sodīt pat ar 7000 eiro lielu sodu par kontrabandas preču pirkšanu no nelegālajiem pārdevējiem, ziņo “The Local”.

Šis ir viens no jaunajiem pasākumiem, tā sauktās drošo pludmaļu direktīvas ietvaros, kuras mērķis ir apkarot tirdzniecību ar viltotām precēm. To ieviešanu panākusi tirdzniecības uzņēmumu konfederācija “Conferscenti”, kas savā ziņojumā aprēķinājusi, ka nelegālās tirdzniecības radītie zaudējumi Itālijas tūrisma sektoram ir 22 miljardi eiro gadā, no tiem valdībai neiemaksātie nodokļi – 11,5 miljardi. Vairāk nekā 500 tūkstoši kontrabandas kurpju, somu, apģērba gabalu un piederumu ir atņemti kopš 2017. gada sākuma. Vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku ir bijuši arestēti un preces 265 miljonu eiro vērtībā ir iznīcinātas.

Paši tirgotāji varētu tikt sodīti ar 15 000 eiro, bet arī pircējus var sodīt, ziņo “Il Sole 24 Ore”. “Jāaptur “vu cumpra” invāzija,” teicis iekšlietu ministrs Salvīni. “Vu cumpra” ir pārdevēju migrantu noniecinošs termins, kas radies no “vai tu gribi pirkt” izkropļotā itāļu valodā.

LA.lv