×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Par ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu apsūdz trīs uzraugus (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Loga restes Centrālcietumā.

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā trīs uzraugi apsūdzēti saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu Rīgas Centrālcietumā.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka apliecināja, ka lieta ir nodota Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai, taču apsūdzības būtību prokuratūra šobrīd nevēlas atklāt.

Kā liecina ieraksts tiesu informatīvajā sistēmā, lietā apsūdzēti divi vīrieši un viena sieviete. Abi uzraugi apsūdzēti par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību un to izdarījusi personu grupa. Tāpat viņi apsūdzēti par dienesta pilnvaru pārsniegšanu. Savukārt sieviete apsūdzēta par nozieguma neziņošanu, kad viņa droši zinājusi, ka izdarīts sevišķi smags noziegums.

Lietu tiesa plāno skatīt nākamā gada 26.februārī. Vīriešiem draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no desmit līdz divdesmit gadiem.

Publiski pieejamās valsts amatpersonu deklarācijas liecina, ka trijotnei ir pietiekami liela pieredze darbā ar cietumniekiem un viņi strādājuši par uzraugiem. Sieviete par uzraudzi sākusi strādāt 2007.gadā. Viens no vīriešiem ieslodzījuma sistēmā sācis strādāt 2003.gadā, bet otrs – 2004.gadā.

Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP) aģentūra LETA noskaidroja, ka Rīgas Centrālcietuma uzraudzei tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – atstādināšana no dienesta pienākumu pildīšanas. Beidzoties likumā noteiktajam maksimālajam drošības līdzekļa piemērošanas laikam, procesa virzītājs pieņēma lēmumu par drošības līdzekļa atcelšanu.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, uzraudze sāka pildīt dienesta pienākumus Rīgas Centrālcietuma posteņos, kuros nav tiešas saskarsmes ar ieslodzītajām personām.

Pārējie divi uzraugi Rīgas Centrālcietumā nestrādā.

Ņemot vērā, ka lieta ir nodota tiesai, IeVP priekšniece Ilona Spure no komentāriem par notikušo pagaidām atturas.

Jau ziņots, ka 2013.gada 16.septembra rītā Rīgas Centrālcietumā tika atrasts miris 1963.gadā dzimušais apcietinātais A.P., kurš cietumā bija nokļuvis 13.septembrī no Valsts policijas. Apcietinātais bija turēts aizdomās par iespējamu vairākkārtēju narkotisko un psihotropo vielu ievešanu Somijā. Viņu bija plānots izdot Somijas varas iestādēm.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka mirušais bija skandalozi slavenā Rolanda Priverta brālis. Privertu 2009.gadā Somijā notiesāja par kokaīna kontrabandu no Dienvidamerikas. Savukārt 1999.gada sākumā Privertu kopā ar toreizējo Latvijas Modeļu asociācijas prezidenti Dairu Silavu Rīgas lidostā aizturēja par mēģinājumu Latvijā ievest gandrīz divus kilogramus kokaīna.

IeVP par apcietinātā nāvi sāka kriminālprocesu, kā arī dienesta pārbaudi. IeVP iepriekš nenoliedza, ka vīrieša savaldīšanā, iespējams, ticis izmantots fizisks spēks.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja bijušais IeVP darbinieks un pašreizējais Saeimas deputāts Kārlis Seržants (ZZS), iespējamais narkokurjers Centrālcietumā ievietots vienā kamerā ar vēl vismaz desmit ieslodzītajiem un ticis piekauts līdz nāvei. No IeVP vadības Seržants uzzinājis, ka cietumā vīrietim sākusies delīrija lēkme, viņš izrāvies korpusa koridorā un meties bēgt, tāpēc cietumsargiem viņa apturēšanai nācies pielietot fizisku spēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. var piemeklēt hroniskus alkoholiķus, kas dzēruši daudz un regulāri. Narkokurjers, kura “darbā” nepieciešams vēss prāts un zināma izveicība, nevar būt nodzēries subjekts. Miliči atkal cenšas izvairīties no atbildības.

  2. Cietumā sita,sit un sitīs!

  3. Ak, Kārli, nejau nu tu arī esi uzpirkts…:(

Draugiem Facebook Twitter Google+