×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
6. septembris, 2013
Drukāt

Par iespējamām nelikumībām skolēnu ēdināšanā zem KNAB lupas nonāk Ogres vadība

LETALETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veic pārbaudi par Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieces Vitas Pūķes (Latvijas Zaļā partija) iespējamām nelikumībām saistībā ar izglītības iestāžu ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu.

 

KNAB atbilstoši savai kompetencei veic pārbaudi par Ogres novada domes priekšsēdētājas vietnieces darbības atbilstību likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normām saistībā ar pirmsskolas un skolas ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu Ogres pilsētā, aģentūrai LETA apstiprināja KNAB preses pārstāve Inta Šaboha.

Plašāku informāciju KNAB par pārbaudes būtību KNAB pagaidām nesniedz, taču, kā raksta portāls “ogrenet.lv”, KNAB vērsies Ogres novada domē ar prasību izsniegt visu ar firmu “Fazer Amica” (vai tās tiesību pārņēmēju) slēgto līgumu kopijas un citus ar ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu saistītus dokumentus.

Vienlaikus KNAB informējis Ogres novada deputātus, kuri pirms mēneša vērsās pie biroja ar lūgumu izvērtēt Pūķes iespējamo atrašanos interešu konfliktā, par pārbaudes uzsākšanu.

Pūķes darbība vienas firmas interešu lobēšanā raisījusi jautājumus jau daudzu gadu garumā, tomēr īpašu aktualitāti šī lieta ieguva pēc portālā “pietiek.com” publicētajiem Pūķes un “Fazer Amica” pārstāvja sarakstes fragmentiem, kas nepārprotami norāda uz likuma izpratnē nepieļaujamām cieši neformālām attiecībām starp abām amatpersonām.

Tomēr novada domes priekšsēdētāja vietniecei nāksies atbildēt vēl uz dažiem KNAB uzdotajiem jautājumiem – biroju patiesi ieinteresējusi domnieces dēla sievas Edītes Pūķes nesen uzsāktās darba gaitas Ogres novada pašvaldībā. KNAB lūdzis izsniegt visus dokumentus, kas saistīti ar šīs personas pieņemšanu darbā, ieskaitot amata aprakstu, kā arī visus šajā sakarā izdotos rīkojumus, raksta “ogrenet.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+