Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
28. augusts, 2016
Drukāt

Par iniciatīvu neaplikt pensijas ar IIN savākti vairāk nekā 10 000 parakstu (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” par iniciatīvu, kas paredz neaplikt valsts maksātās pirmā līmeņa pensijas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), savākti vairāk nekā 10 000 parakstu, liecina informācija mājaslapā.

Tas nozīmē, ka šo iniciatīvu varēs iesniegt izskatīšanai Saeimā.

Šo iniciatīvu marta beigās portālā pieteica norādīts Arnis Vērzemnieks. Tās pieteikumā uzsvērts, ka patlaban visas valsts pensijas, kurās ietilpst vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma un izdienas pensijas, tiek uzskatītas par to saņēmēju ienākumiem un tiek apliktas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, kaut arī strādājošie ir maksājuši sociālās apdrošināšanas iemaksas no savām algām.

Vērzemnieks norādīja, ka šīm izmaiņām būtu jābūt spēkā no 2020.gada līdz 2045.gadam. Tas nodrošinātu, ka paaudze, kas 1990.gadā izcīnīja Latvijas neatkarību un piedalījās atjaunotās valsts veidošanā, aizejot pensijā, būtiski nepazeminātu savu dzīves kvalitāti. Rezultāts būtu pensijas palielinājums visiem valsts pensiju saņēmējiem, kuriem pensija ir lielāka par neapliekamo minimumu.

Savukārt Finanšu ministrija iepriekš pauda, ka, atceļot IIN piemērošanu visa veida pensijām, fiskālā ietekme būtu ar mīnusa zīmi – 85 miljoni eiro gadā, tajā skaitā valsts budžetā – 17 miljoni eiro, bet pašvaldību budžetā – 68 miljoni eiro.

Paraksti vākti gan elektroniski platformā “Mana Balss”, gan arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības telpās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. PASKATĪSIMIES, KĀDA BŪS VALDĪBAS UN DEPUTĀTU REAKCIJA UZ TAUTAS BALSI….

  2. Tiešām stulbi, lai saņemtu pensiju Tu visu mūžu strādā un mistiski krāj. Pienākot pensijas gadiem Tu saņem sevis paša nopelnīto un uzkrāto pensiju bet atkal jāmaksā nodokļi. Vai kāds doma, ka pensijā var aiziet divreiz?

  3. Pensija ir bērni un iekrājumi , teiksim zelta monētas 250Eiru/vai Au standati 1300/2500$ nomināli , lai ar kas …nodod saņem…

  4. Manu pensiju man maksā no man atvilktajiem nodokļiem.Pie kam to ,faktiski manu naudiņu, valsts izmanto tā,kā tik vēlas.Kaut vai kā treknos gadus taisīja – miljardu iekļāva (iezaga) valsts pamatbudžetā,vai arī gandrīz tikpat – ”parexa” glābšanai.Un vēl OTRREIZ atvelk IIN. Amorālā valdība un deputāti…..

  5. atkal novirzīja uz tukšpadsmit ! Atbildēt

    iedarbinās 3020.gadā, kad pašreizējie penži būs nolikuši karotes 🙂

    • ”ŠĪS DON KIHOTU cīņas iet jau gadiem un turpināsies .Tomēr ceru ,ka tas solītais gaišais laiks pienāks, vēl mūsu dzīvē.Tikai ,ko darīs TIE ,KAM TAS NEBŪS PA PRĀTAM .Negribētu novēlēt ,lai velns parauj!

  6. . . . pensijas līdz EUR 250, ne jau tādas kādu saņem bijušais prezidents Bērziņš.

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+