×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

Par IUB vadītāju ieceļ ilggadējo biroja darbinieci Gaili

gaile_dace

Valdība šodien atbalstīja Daces Gailes apstiprināšanu Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītājas amatā. Gaile birojā strādā kopš tā izveidošanas 2002.gadā, un par labāko kandidātu viņu atzina konkursa komisija.

Gaile valdības sēdē uzsvēra, ka, no ātri veicamajiem darbiem, birojs sagaida, ka tiks pabeigti grozījumi Publisko iepirkumu likumā, kas patlaban tikai rada lieku spriedzi iepirkumos. Tāpat svarīgi arī saņemt skaidrību par to, vai IUB tiks uzdota funkcija par administratīvo pārkāpumu protokolu noformēšanu, jo no tā būs atkarīgs tas, vai būs jārisina papildus darbinieku un darba telpu jautājumi.

IUB arī sācis diskusijas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Soda reģistru un Valsts ieņēmumu dienestu par izziņu saņemšanu elektroniskā veidā, lai atslogotu pretendentus no dokumentu nēsāšanas, kā arī izvērtētu ilgtermiņa darbības, lai ierobežotu nepamatoti lētu līgumu iesniegšanu konkursos.

Gaile arī norādīja, ka iepirkumu pārsūdzības, nepamatotas pārsūdzības un bezgalīgas pārsūdzības ir savstarpēji saistītas. Tomēr ir jāņem vērā, ka šajā gadījumā ir jārunā par Administratīvo procesu, kurā nevar pateikt, ka iesaistītā puse nevar pārsūdzēt jaunu lēmumu. Valdība jau iepriekš bija pieņēmusi lēmumu par aplokšņu algu maksātāju ierobežošanu dalībai konkursos, tomēr to atcēla Satversmes tiesa, tāpēc, vērtējot šādas iespējas, jāpatur prātā, lai mēs atkal nenonāktu tiesā, uzsvēra Gaile.

Viņa arī iecerējusi nopietni diskutēt ar juristiem par iespējām šādu neatmaksājumu nodevu tomēr ieviest, jo citviet Eiropā šāda prakse pastāvot.

Kā vēl vienu no darba virzieniem jaunā IUB vadītāja vēlas izvērtēt iespējas, ka tie pretendenti, kuri nav izpildījuši iepriekšējo iepirkumu līgumu, vienkārši netiek pieņemti citos izsludinātajos konkursos. Tāpat pārskatīta varētu tikt līdzšinējā kārtība par iespējām mainīt iepirkuma nosacījumus, jo pretendenti vienkārši nāk ar lētajiem piedāvājumiem, jo zina, ka vēlāk varēs grozīt un vienoties par papildus naudu, tāpēc jāvērtē, kā ierobežo līgumu grozījumu iespējas.

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) Gaili novērtējis kā spēcīgu kandidāti ar vislabāko redzējumu biroja attīstībai un atzīmējis pēctecības saglabāšanu birojā.

Ministrs arī apliecinājis, ka no kopumā septiņiem IUB vadītāja amata pretendentiem bijuši pārstāvji gan no privātā biznesa, gan valsts pārvaldes, gan akadēmiskajām aprindām.

Gaile ir ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā, kā arī bakalaura grādu vadības zinātnē Rīgas Tehniskajā universitātē.

Gaile strādā IUB no 2002.gada janvāra, proti, no biroja dibināšanas, vispirms Metodoloģijas departamenta vietnieces, vēlāk direktores amatā, nodrošinot metodoloģisko atbalstu iepirkumu veicējiem un piegādātājiem, gatavojot priekšlikumus tiesību aktu grozījumiem, sadarbojoties ar Eiropas Savienības (ES) institūcijām un nodrošinot biroja darbības plānošanu.

Gailes darbība desmit gadu laikā IUB ir bijusi tieši saistīta ar iepirkumu sistēmas attīstību un pilnveidošanu, apzinot un analizējot ES publiskā iepirkumu attīstības tendences.

Gaile arī guvusi pieredzi, strādājot Finanšu ministrijā, kā arī AS “Rīgas Starptautiskā autoosta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+