×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Par izciliem sasniegumiem sportā plāno piešķirt teju 462 tūkstošus latu

rsz_1rsz_let_9325479

Teju divsimt sportistiem, treneriem un sporta federācijām, tostarp skeletonistiem Dukuriem un orientieristam Edgaram Bertukam, par izciliem sasniegumiem sportā šajā gadā plānots piešķirt naudas balvas kopumā 461,7 tūkstošu latu apmērā, liecina par sporta nozari atbildīgās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotais rīkojuma projekts, par ko otrdien lems valdība.

Skeletonistiem Martinam un Tomasam Dukuriem par sasniegumiem šā gada Pasaules čempionātā un Pasaules kausā plānots piešķirt attiecīgi 20 000 un 6480 latu lielas naudas balvas, bet viņu trenerim un tēvam Dainim Dukuram – kopumā 13 240 latu.

Paredzams, ka Latvijas Orientēšanās federācijas sportistam Bertukam par izcīnīto pirmo vietu pasaules čempionātā orientēšanās sportā pienāksies 5000 latu naudas balva, bet viņa trenerim Jurģim Krastiņam – 2500 latu. Savukārt orientieristei Līgai Valdmanei par Eiropas čempionātā orientēšanās sportā izcīnīto trešo vietu sprintā plānots piešķirt 324 latus un viņas trenerim Oskaram Zērnim – 162 latus.

BMX riteņbraucējam Edžum Treimanim par Eiropas čempionātā izcīnīto pirmo vietu pienāksies 9000 latu un Rihardam Veidem par otro vietu – 5400 latu, bet abu sportistu trenerim Ivo Lakučam – kopumā 7200 latu.

Vieglatlētei Laurai Ikauniecei par Eiropas čempionātā vieglatlētikā izcīnīto trešo vietu daudzcīņā plānots piešķirt 3240 latus, bet viņas trenerim Andim Austrupam – 1620 latus.

Par sportistu sasniegumiem tiks atalgotas arī viņu pārstāvētās federācijas – Latvijas Bobsleja un skeletona federācijai par Dukuru panākumiem paredzēts piešķirt 25 tūkstošus latu, Latvijas Vieglatlētikas savienībai par Ikaunieces panākumiem un Latvijas Riteņbraukšanas federācijai par Treimaņa un Veides panākumiem – arī tādu pašu summu.

Orientēšanās federācijai par Bertuka un Valdmanes panākumiem naudu nav plānots piešķirt.

Vislielākā naudas summa – 46 tūkstoši latu – atvēlēta Latvijas Hokeja federācijai par izlases dalību pasaules čempionāta finālturnīrā.

24 tūkstošus latu paredzēts piešķirt Latvijas Basketbola savienībai par izlašu dalību Eiropas čempionātu finālturnīros, 18 tūkstošus latu – Latvijas Kērlinga federācijai par izlašu dalību Eiropas čempionātu finālturnīros, 12 tūkstošus latu – Latvijas Florbola savienībai par sieviešu izlases dalību pasaules čempionātā, 10 tūkstošus latu Latvijas Paralimpiskajai komitejai par izlases stājhokejā izcīnīto trešo vietu pasaules čempionātā un 8640 latus izlases sportistiem, treneriem un apkalpojošajiem sporta darbiniekiem, kā arī sešus tūkstošus latu – Latvijas In-Line hokeja federācijai par dalību pasaules čempionāta finālturnīrā.

Par sportistu panākumiem naudas balvas 12,5 tūkstošu latu apmērā saņems arī Latvijas Cīņas federācija un Latvijas Džudo federācija.

Naudas balvas paredzēts piešķirt vēl vairāk kā simt sportistiem un viņu treneriem par sasniegumiem brīvajā cīņā, džudo, militārajā pieccīņā, kikboksā, sambo, zēģelēšanā, lidmodelismā, boulingā, karatē, biljardā, dambretē, ūdens motosportā, sporta dejās, tāllēkšanā nedzirdīgajiem un citos sporta veidos.

Tāpat naudas balvas saņems arī junioru līmeņa sacensību dalībnieki svarcelšanā, bobslejā, riteņbraukšanā, airēšanā, modernajā pieccīņā, kikboksā, sporta vingrošanā, kanoe airēšanā, karatē, sambo, hokejā, kamaniņu sportā, pauerliftingā, tenisā un šahā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+