×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Par izcilu interpretāciju nominēti Arnicāne, Mačanovskis un Šēfers

Lielās mūzikas balvas žūrija atzinusi, ka Rihards Mačanovskis šobrīd ir sasniedzis īstu māksliniecisko briedumu, viņa balss vīrišķīgais spēks, vokālo krāsu un nianšu daudzveidība kopā ar perfekti izkoptu dikciju un dzejas izpratni spēj sniegt īstu kamermuzicēšanas baudījumu.
Publicitātes fotoLielās mūzikas balvas žūrija atzinusi, ka Rihards Mačanovskis šobrīd ir sasniedzis īstu māksliniecisko briedumu, viņa balss vīrišķīgais spēks, vokālo krāsu un nianšu daudzveidība kopā ar perfekti izkoptu dikciju un dzejas izpratni spēj sniegt īstu kamermuzicēšanas baudījumu. Publicitātes foto

Lielās mūzikas balvas 2013 nominācijai kategorijā “Par izcilu interpretāciju” izvirzīta pianiste Arta Arnicāne par solopartiju Volfganga Amadeja Mocarta 18. klavierkoncerta atskaņojumā kopā ar baroka orķestri “Collegium musicum Rīga” un diriģentu Māri Kupču; dziedātājs Rihards Mačanovskis par Pētera Čaikovska romanču atskaņojumu kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu; klarnetists Egīls Šēfers par solopartiju Volfganga Amadeja Mocarta Klarnetes koncerta atskaņojumā ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Lucu Kēleru, kā arī par solopartiju Romualda Kalsona Klarnetes koncerta atskaņojumā ar “Sinfonietta Rīga” un Normundu Šnē, portālu LA.lv informēja “Latvijas Koncerti” sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bruževica.

Arta Arnicāne ir pašlaik Šveicē dzīvojoša latviešu pianiste ar plašu koncertdarbību Eiropā. Mocarta 18. klavierkoncertu Arta atskaņoja uz āmuriņklavierēm, kas speciāli tika atvestas no Igaunijas. “Artas Mocarta Klavierkoncerta lasījums, pateicoties pamatīgajām zināšanām vēsturisko instrumentu spēlē, meistarībai, gaumei un stila izjūtai ļāva gūt priekšstatu par to, kā šī mūzika būtu skanējusi paša Mocarta laikā. Aristokrātisks, emocionāls un dzidrs lasījums, kurā varējām dzirdēt smalkākās nokrāsas, skaņveides paņēmienus un nianses,” saka Ilze Medne, LMB 2013 žūrijas locekle, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāja.

Savukārt par dziedātāju Rihardu Mačanovski Ilze Medne teikusi: “Savos radošās darbības gados ir mērķtiecīgi audzis un attīstījies, papildinot repertuāru ar arvien jaunam lomām. Riharda sniegums Pētera Čaikovska romanču koncertā Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē ar pianistu Mārtiņu Zilbertu apliecināja dziedātāja augsto vokālo meistarību, spēju iejusties visdažādāko tēlu amplitūdā jūtīgā, spēcīgā un saviļņojošā Čaikovska mūzikas atskaņojumā. Rihards Mačanovskis šobrīd ir sasniedzis īstu māksliniecisko briedumu, viņa balss vīrišķīgais spēks, vokālo krāsu un nianšu daudzveidība kopā ar perfekti izkoptu dikciju un dzejas izpratni spēj sniegt īstu kamermuzicēšanas baudījumu.”

“Klarnetists Egīls Šēfers nepelnīti maz spēlētajam Romualda Kalsona Klarnetes koncertam piešķīra jaunu vēsmu, izcilajā opusā parādot vēl nedzirdētas šķautnes, krāsainus un spēcīgus raksturus,” raksturo Ilze Medne. “Mocarta hrestomātiskajā Klarnetes koncertā Egīls atklāja Mocarta mūzikas absolūto skaistumu stilistiski nevainojamā un muzikālā interpretācijā. Egīls Šēfers ir gudrs mūziķis, kura redzējums un zināšanas ļauj pilnasinīgi atskaņot visplašākās amplitūdas repertuāru.”

Lielās mūzikas balvas 2013 pasniegšanas svinīgā ceremonija notiks 4. martā pulksten 19.00 Latvijas Nacionālajā operā. Tiešraidē to atspoguļos LR3 “Klasika” un LTV1 rādīs pulksten. 21.00.

Lielo mūzikas balvu organizē VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+