Latvijā
Politika

Par IZM parlamentāro sekretāru kļuvis Smiltēns1


Edvards Smiltēns
Edvards Smiltēns
Foto: LETA

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārais sekretārs būs Edvards Smiltēns (“Vienotība”), liecina informācija ministrijas mājas lapā.

Jau vēstīts, ka jaunā izglītības ministre Mārīte Seile IZM parlamentārā sekretāra amatā sākotnēji redzēja Ilzi Viņķeli (“Vienotība”), tomēr viņas kandidatūra netika atbalstīta.

Premjeres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) iepriekšējie izteikumi liecināja, ka par šo jautājumu ir notikušas diskusijas ar kolēģiem.

Saistītie raksti

“Mēs runājām ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili un, lai reformas būtu veiksmīgas, es ieteicu, ka, iespējams, jāizvēlas neitrālāks parlamentārais sekretārs, lai lielāko daļu laika neaizņemtu problēmu risināšana,” teica Straujuma. Viņa arī sacīja, ka par IZM parlamentāro sekretāru jābūt tādam parlamenta deputātam pret kuru nav ļoti krasu negāciju. Pret Viņķeles kandidatūru bijusi arī iepriekšējā izglītības ministre Ina Druviete (“Vienotība”).

Smiltēns ir Saeimas deputāts ar tā saucamo mīksto mandātu – kamēr ministra pienākumus pilda deputāts, kas ievēlēts no “Vienotības” saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā.

LA.lv