Pasaulē
Eiropa

Par izšķērdību patriec Vācijas bīskapu 0

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks no pienākumu izpildes atcēlis Vācijas pilsētas Limburgas bīskapu Francu-Peteru van Elstu (attēlā), pret kuru Vācijā radušās aizdomas par izšķērdīga dzīvesveida piekopšanu, informē raidorganizācija BBC.

53 gadus vecais van Elsts no saviem pienākumiem atstādināts pēc tam, kad atklājās, ka viņš iztērējis 31 miljonu eiro no baznīcas kases, lai labiekārtotu savu oficiālo rezidenci. “Bīskapam ir pienācis īstais laiks pamest šo diocēzi,” teikts Vatikāna izplatītajā paziņojumā. “Radusies situācija, kuras dēļ šis bīskaps vairs nevar pildīt savus pienākumus.”

Noskaidrojies, ka viņš savulaik, dodoties uz Indiju apciemot trūkumā dzīvojošus cilvēkus, izmantoja lidmašīnas biznesa klases pakalpjumus. Savukārt Vācijas plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka van Elsts iztērējis 15 tūkstošus eiro par vannas iebūvēšanu savā rezidencē, par 25 tūkstošiem eiro nopircis galdu konferenču zālei un par teju trīs miljoniem eiro ierīkojis privāto kapellu.

Gandarījumu par van Elsta atstādināšanu no pienākumu pildīšanas paudis arī Vācijas katoļu centrālās komitejas vadītājs Aloizs Gliks. “Pāvesta Franciska lēmums sniedz Limburgas diocēzei iespēju spert pirmo soli jauna sākuma virzienā. Situācija ticīgajiem cilvēkiem šeit un citviet Vācijā pēdējā laikā bija kļuvusi pārāk smaga,” raidsabiedrībai BBC sacījia Gliks. Vācijā daudzi cilvēki valstij maksā tā dēvēto baznīcas nodokli. Pērn ar šī nodokļa palīdzību katoļu baznīca ieguva 5,2 miljardus eiro, bet protestantu baznīca – 4,6 miljardus eiro.

Pavasarī pāvesta amatā ievēlētais Francisks vairākkārt paudis vēlmi atbrīvoties no bīskapiem, kuri piekopj izšķērdīgu dzīvesveidu. Viņš arī sācis pamatīgu darbu pie Vatikāna finanšu revidēšanas, un paziņojis, ka baznīcai jākalpo nabadzīgākajiem sabiedrības slāņiem. Arī Francisks pats piekopj pieticīgu dzīvesveidu un vēlas šādu praksi ieviest pārējā baznīcā.

LA.lv