×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. aprīlis, 2012
Drukāt

Par izspiešanu aiztur biedrības “Par brīvu Lielā Baltezera krastu” vadītāju

priede_arturs

Par 50 000 eiro (35 000 latu) izspiešanu no kāda būvniecības uzņēmuma aizturētais ir biedrības “Par brīvu Lielā Baltezera krastu” vadītājs Artūrs Priede, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Priedi aizdomās par “smalki” izplānotu izspiešanu Rīgas policisti aizturēja vakar. Viņš iepriekš vēl nebija nonācis konfliktsituācijā ar likumu. Priedes vadītā biedrība nemitīgi “cīnījies” pret kādu būvniecības uzņēmumu, piedāvājot pārtraukt nomelnošanas kampaņu apmaiņā pret ievērojamu naudas summu.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis, pirmo iesniegumu no cietušā uzņēmēja policija saņēma aptuveni pirms mēneša. Iesniegumā cietušais būvniecības uzņēmums, aprakstot izspiešanu, minēja arī tās priekšvēsturi – kādu nodibinātu biedrību ar cēliem mērķiem, kas nemitīgi rakstījusi sūdzības dažādām valsts iestādēm par dažādiem it kā pārkāpumiem. Biedrība rakstījusi arī dažādiem plašsaziņas līdzekļiem it kā patiesu informāciju, tādējādi radot negatīvu publicitāti par būvniecības uzņēmumu.

Šādā veidā biedrībai izdevās kavēt uzņēmuma plānoto darbību un līdz ar to radīt finansiālus zaudējumus. Biedrības dibinātāja shēma bijusi gana vienkārša – izmantojot it kā sabiedrības intereses, paralizēt uzņēmuma darbību, radīt zaudējumus un pēc tam piedāvāt “atrisinājumu” – pārtraukt nomelnošanas kampaņu apmaiņā pret 50 000 eiro.

Pēc iesnieguma saņemšanas Rīgas policisti sāka izmeklēšanu un tā drīz vien vainagojās ar panākumiem – vakar aizdomās par izspiešanu aizturēts 1979.gadā dzimis vīrietis. Aizturēšanas laikā pie viņa atrasta saņemtā nauda un vairāku sūdzību un iesniegumu atsaukumi. Drīzumā tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu aizdomās turētajam.

Sadovskis norādīja, ka šāda veida izspiešana, kurā visai “smagnējā” birokrātiskā sistēma un tās vājās vietas tiek izmantotas savtīgās interesēs, policijas redzeslokā vēl nebija nonākusi. Policijai ir aizdomas, ka līdzīgā veidā cietuši arī citi uzņēmēji.

Izmeklēšana turpinās, bet policija lūdz atsaukties ikvienu, kuram problēmu atrisināšanai ir mēģināts izspiest naudu, vēršoties Rīgas reģiona pārvaldē ar iesniegumu vai zvanot uz tālruni 27878134. Informāciju par šādām vai līdzīgām noziedzīgām darbībām var nodot arī anonīmi – Rīgas Kriminālpolicijas automātiskajā atbildētājā – 67086677.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+