×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
27. marts, 2017
Drukāt

Par izspiešanu grupā apsūdzētajam Helmanim piespriež 38 000 eiro sodu (9)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Ogres rajona tiesa šodien piesprieda naudas sodu 100 minimālo mēnešalgu jeb 38 000 eiro apmērā Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniekam Egilam Helmanim (VL-TB/LNNK) apsūdzībā par izspiešanu grupā.

Uz apsūdzēto sola sēdās arī Artūrs Robežnieks, kuram tiesa piesprieda tādu pašu sodu. Pilns spriedums tiesā būs pieejams 11.aprīlī, kad to varēs pārsūdzēts desmit dienu laikā.

Kā komentēja Helmaņa aizstāvis Saulvedis Vārpiņš, apsūdzība viņa klientam un otram apsūdzētajam bija izvirzīta par izspiešanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Viņš piebilda, ka paredzētā soda sankcija par šo noziegumu ir tikai brīvības atņemšana, bet šajā gadījumā tiesa nolēma piespriest naudas sodu, kas advokātam nav saprotami.

Viņš pauda uzskatu, ka šajā lietā ir absolūts pierādījumu trūkums.

Helmanis šovakar izplatījis preses paziņojumu par to, ka rīt, 28.martā plkst.11 rīkošot preses konferenci saistībā ar tiesas spriedumu.

Helmanis uzskata, ka tiesas spriedums ir dīvains un absurds, turklāt šo noziegumu viņš nav izdarījis. Helmanis preses konferencē minēšot varbūtējos iemeslus šādai tiesas rīcībai, kas liecina par tiesu varas iejaukšanos politiskajos procesos.

Kā aģentūrai LETA norādīja nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, patlaban viņam nav pietiekami daudz informācijas par šo nolēmumu, tomēr piebilda, ka pats Helmanis sabiedrībai plāno komentēt šo procesu un spriedumu. Tāpat politiķis pauda, ka šis ir pirmās instances spriedums, kas vēl nav stājies spēkā.

LETA jau 2009.gadā vēstīja, ka Valsts policija toreiz Helmani aizturēja saistībā ar lietu, kas ierosināta par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kompromitējošs sižets. Vienlaikus aizturēts arī tā brīža Ogres televīzijas īpašnieks Robežnieks.

Latviešu nacionālistu kluba paziņojumā tika norādīts, ka “ir pamats uzskatīt, ka lietā iesaistīts Ogres novada domes deputāts Gunārs Kārkliņš, kurš ar savu politisko skandalozo darbību, kas veicinājusi aizdomas par domes deputāta pilnvaru izmantošanu personīgās interesēs, jau vairākkārt piesaistījis mediju uzmanību”.

Kārkliņš norādīja, ka Helmanis un Ogres televīzijas īpašnieks Robežnieks aizturēti brīdī, kad mēģinājuši saņemt naudas līdzekļus par kādu Ogres televīzijas veidotu videomateriālu.

Valsts policija toreiz paziņoja, ka abas personas aizturētas aizdomās par to, ka masu medija pārstāvim ar starpnieka palīdzību piedāvāti 6000 latu, lai sabiedrībai neparādītu kādu kompromitējošu materiālu.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Jānis Grans Zinātājs Atbildēt

  Helmanis ir bijis un palicis viens neģēlīgs tips. Mācoties Ogres 32.PPTV uz mācībām negāja, vecāki neko nezināja par viņa nodarbošanos, bet teica, ka Egīls blandoties pa Rīgu. Būdams pietuvināts Ogres pilsētas
  domes izpilddirektoram pietuvināta persona nodarbojās ar uzņēmēju ietekmēšanu ar noslieci uz rēderismu. Vilks var mainīt ādu, taču tikumu mainīt nav iespējams. Biju izbrīnīts, kad Helmanis iesaistījās politikā, bet ņemot vērā to kas politikā notiek, vairs nebrīnos. Politikā darbojas magnētismam pretējs likums – tāds tādu pievelk. Nedomāju, ka Ogrē, sakārtojot pilsētu un tagad itkā arī visu novadu, Helmanis ir kļuvis nesavtīgs.

 2. Kārkliņ, ko tu pīpē ?
  Jeb, vienkārši, ir “skvernij harakter” un par šo murgojumu mazu, bet taisnīgu samaksu nemaz nesaņem, jo pūlies savā labā ??

 3. Iepriekšējie, padzītie rukši, kuri jutās kā pie siles Ogrē, tagad grib par katru cenu tikt atpakaļ pie varas.
  Cik absurds ir spriedums, tik pat absurdi un bez pierādījumiem ir te komentāri ! Pūķe rullē !!!

  • Vēl bez Pūķes tur ir tāds personāžs Bartkevičs…
   Piespamojuši abi ar šādiem “faktiem” visus portālus, kur tik tiek klāt!
   Kad paši bija pie varas, tad grāba savās kabatās ar abām rokām.

 4. Lai kā necenstos izlikties moderns un diplomātisks politiķis, EH ir un paliek bandītiņš mežonis- ar tukšu galvu, milža ambīcijām un bez jebkādas sirdsapziņas, laiku pa laikam dodas uz Afganistànu par miesassargu pastràdàt.

  • Lai kā necenstos izlikties moderns un diplomātisks politiķis, Tevi neievēlēja par deputātu – apsaukājies kā otrās klasītes nesekmīgais puišelis vai nē !
   Būtu tev mazliet smadzeņu, ne tikai haizivs zobi vien, būtu apjēdzis, ka kā deputāts esi apaļš NULLE un tas visiem labi redzams…

 5. Vai krimināli sodīts Latvijas patriots drīkst būt pašvaldības deputāts ? Vai krimināli sodīta vecās Eiropas persona drīkst būt tās deputāts ?

  • grūti pielec, muļķīt ? Atbildēt

   Latvijas ne-patriots ne-drīkst būt pašvaldības deputāts, tāpēc jau tevi neievēlēja !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+