×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2013
Drukāt

Par jauno Ēku energoefektivitātes likumu

maja4

Pieņemts jaunais “Ēku energoefektivitātes likums”, kura mērķis ir veicināt energoresursu racionālu izmantošanu. Jaunais likums būtiski uzlabo pašreizējo ēku energoefektivitātes regulējumu, papildinot to ar Eiropas Savienības direktīvā ietvertajiem jauninājumiem.

 

 

Likums nosaka arī minimālās prasības projektējamām, rekonstruējamām, renovējamām un ekspluatējamām ēkām. Jau izvēloties māju vai dzīvokli, pircējs varēs uzzināt, cik energotaupīga ir šī ēka, tā gūstot priekšstatu, cik, piemēram, būs jāmaksā par siltumu.

Izmaiņas paredz noteikt arī jaunu energosertifikācijas regulējumu, kas būs jāveic projektējamām, rekonstruējamām vai renovējamām ēkām, lai tās pieņemtu ekspluatācijā vai pārdotu, kā arī ekspluatējamiem namiem, lai tos pārdotu vai iznomātu. Šāda sertifikācija pēc pircēja pieprasījuma būs jāveic ēkas daļai, kuras apkurināmā platība pārsniedz 50 kvadrātmetrus. Tāpat tā būs nepieciešama valsts vai pašvaldības ekspluatējamai publiskai ēkai, kuras apkurināmā platība pārsniedz 250 kvadrātmetrus. Visa nama energosertifikāciju varēs veikt arī pēc ēkas īpašnieka vēlēšanās. Aprēķināto vai izmērīto energoefektivitāti vērtēs neatkarīgs eksperts.

Jaunais regulējums turklāt paredz konkrētas prasības apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudei, kā arī potenciālo īrnieku vai pircēju tiesības iepazīties ar energosertifikātu. Īpašniekam dzīvokļa vai ēkas pārdošanas un izīrēšanas sludinājumā būs jāuzrāda energoefektivitātes rādītāji, ja ēkai veikta sertifikācija.

Lielākā daļa likuma normu stāsies spēkā jau no nākamā gada, bet dažām izmaiņām paredzēts pārejas periods līdz 2015. gadam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+