Latvijā
Kriminālziņas

Par JKP akcijas rīkošanu Vērmanes dārzā uzsākta administratīvā lietvedība2


Vērmanes dārzs Rīgā.
Vērmanes dārzs Rīgā.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Valsts policija (VP) sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību par Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvju rīkoto akciju Rīgā, Vērmanes dārzā.

Mikroblogošanas vietnē “Twitter” VP informē, ka, pēc Dziesmusvētku organizatora sniegtās informācijas policija no Vērmanes dārza uz iecirkni paskaidrojuma sniegšanai nogādāja kādu sievieti ar politiķu kartona figūrām. Pēc paskaidrojuma sniegšanas sieviete tika atbrīvota, bet saistībā ar pārkāpumu sākta administratīvā lietvedība, norāda policija.

Konkrētajā situācijā esot pārkāpts XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku kārtības noteikumu 44.punkts, kas nosaka, ka svētku “pasākuma norises vietā aizliegts rīkot jebkādas politiskas akcijas”.

Tikmēr JKP savā “Facebook” kontā raksta, ka ceturtdien vairāki partijas biedri, tai skaitā Krišjānis Feldmans un Linda Medne, “devās Rīgas ielās, svinot Dziesmu svētkus un izbaudot īpašo gaisotni, kas Latvijā ir tikai reizi piecos gados”. Viņiem līdzi esot bijušas fotogrāfijas, uz kurām redzams Jānis Bordāns, Juta Strīķe un Juris Jurašs tautastērpos. Daudzi rīdzinieki esot centušies izmantot iespēju ar tām fotografēties.

“Svinējām svētkus un pavadījām laiku jautrā atmosfērā, līdz brīdim, kad neilgi pirms prezidenta [Raimonda] Vējoņa ierašanās mūs Padomju tradīciju un Kremļa stilā – nepaskaidrojot nekādu iemeslu – aizturēja policija. Jutas Strīķes un Jura Juraša fotogrāfijas tautastērpos tika arestētas un aiznestas, bet paši cilvēki aizturēti it kā būtu izdarījuši noziegumu, nevis svinējuši svētkus. Šodien visu dienu vairākiem cilvēkiem nācās pavadīt Valsts policijas iecirknī Matīsa ielā 9,” sociālajā tīklā “Facebook” raksta JKP.

Partija arī nosoda policijas rīcību, ka tā vietā, lai tiešām ķertu zagļus, likumsargi izrāda varu un šķērdē nodokļu maksātāju naudu.

Ar JKP biedriem Jurašu un Strīķi aģentūrai LETA šovakar neizdevās sazināties.

LA.lv