×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. augusts, 2013
Drukāt

Par Jurkānu un Straumi

Foto - LETAFoto - LETA

Veca mīlestība nerūs. Šo atziņu vēlreiz apstiprina “politikas vērotāja” Jāņa Jurkāna izteikumi “LA” 8. augusta numurā. Runa ir par Jurkāna kunga seno politisko mīļoto – Tautas saskaņas partiju, kura viņu adoptēja pēc padzīšanas no Ārlietu ministrijas un kura šodien pēc minimālām kosmētiskām procedūrām sevi piesaka ar zīmolu “Saskaņas centrs”.

Manuprāt, centrālo vietu Jurkāna kunga ieteikumos ieņem superlatīvos ieturētā rekomendācija “SC” savu plānu īstenošanā iesaistīt Mārtiņu Bondaru. Nevērtējot “lielajā politikā” maz sevi pozicionējušā Bondara kunga kvalitātes, tomēr šķiet, ka, veroties viņa portretā – vairāk vizuālajā nekā politiskajā –, ekspolitiķis Jurkāns notalģiski iedomājies sevi tajās senajās dienās, kad vēl spēja uz politikas parketa nodejot džaivu.

Tomēr gribētos, lai Mārtiņš Bondars, pirms ceļ pie lūpām “graņonku” ar Jurkāna piedāvāto “krutku” no pudeles ar etiķeti “SC”, atceras Viļa Plūdoņa rindas:

“Ak jaunekli, jaunekli, vērā liec,

Ka purvā un dūņās tu neiestiedz!”

Gunārs Ziemelis

 

Labs premjers – 
pēc izskata…

Ar neslavu no valsts varas gaiteņiem šķīrās pats teicējs Jānis Jurkāns, bet tagad ieteic valdībā “SC” pārstāvjus, Lembergu, Šleseru un Šķēli, jo tiem esot saprašana – protot pelnīt naudu. Tiesa, naudu sev, bet ne jau valstij un nabadzīgajai tautai. Par Ministru prezidentu ieteic Mārtiņu Bondaru, jo viņš esot labs ģimenes tēvs un arī pēc izskata piemērots. Vai tiešām Latvijā nav neviena cita godīga un gudra cilvēka, kas varētu vadīt valsti? Tikai tādi, kas prot raust sev? Vai kā “SC” atdāvināt Latviju Krievijas impērijai?

Aina Pētersone

 

Jāņa Straumes 
otrā atzīšanās

Pirmā atzīšanās bija žurnālā “Privātā Dzīve” pirms dažiem gadiem, kad pēc piedzeršanās un braukšanas reibumā no medībām uz 10 dienām nonāca ieslodzījumā. Tad pārdomāja savu dzīvi un lika saprast, ka spēlējis patriotu, bet īstenībā kalpojis citiem spēkiem. Viņam esot bailes par savu dzīvību, un tad pieklusa.

2013. gada augustā “Dienā” pēkšņi pamāca, ka latviešiem vajag būt racionāliem un jāsniedz roka “SC”. Tie, kam kalpoja tāds Straume kā Saeimas spīkers, tagad cenšas iesmērēt šā “patriota” ieteikumus. Mūsu ienaidniekiem svarīgi pilnīgi nederīgu domu pasniegt kā ļoti pareizu. Tāpēc tāds Straume noder. Pateiktā “gudrība” iepakota ticami: uzslavēts Roberts Zīle, nosodīts tāds Kabanovs.

Gandrīz vai ticami. Paldies šim “patriotismam”, šī otrā atzīšanās pārliecina vēl labāk. Latvieši ar naidīgiem spēkiem nesadarbosies.

Atis Skalbergs

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+