×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Par Jūrmalas festivāla Goda mākslinieku izvēlēts Aleksandrs Antoņenko

Foto: LETAFoto: LETA

Par pirmā Jūrmalas festivāla Goda mākslinieku izvēlēts tenors Aleksandrs Antoņenko, kurš kopā ar citiem māksliniekiem uzstāsies festivāla atklāšanas koncertā Dzintaru koncertzālē 20. jūlijā, kā arī noslēguma koncertā 26. jūlijā.

Kā aģentūru LETA informēja festivāla organizatori, Antoņenko un “Grammy” balvas laureāti – Latvijas Radio koris – Jūrmalas festivāla atklāšanas koncertā 20. jūlijā izpildīs vairākas Pētera Čaikovska dziesmas, kā arī Ērika Ešenvalda kompozīciju “Pirmās asaras” un Artura Maskata “Vesna”. Koncerta programmā būs arī Gijas Kančeli, Georgija Sviridova un Antona Rubinšteina skaņdarbi.

Savukārt Jūrmalas festivāla noslēguma koncertā Antoņenko uzstāsies kopā ar dziedātāju Egilu Siliņu, Lielbritānijas operdziedātāju Rebeku Tīmu, kā arī Latvijas operdziedātāju Alisu Zinovjevu. Viņu izpildījumā būs dzirdami Vīnes valši un operu ārijas. Savukārt pie Jūrmalas festivāla orķestra diriģenta pults stāsies Tallinas operas galvenais diriģents Vello Pēns.

Kā ziņots, Dzintaru koncertzālē no 20. jūlija līdz 26. jūlijam norisināsies pirmais Jūrmalas festivāls, kurā tiks apvienoti visdažādākie mākslas žanri – opera, balets, teātris, muzikālā teātra spilgtākie opusi un brīvdabas džeza koncerti. Festivāla programmā dalībnieku vidū būs Krievijas aktieris Konstantīns Raikins, opermūzikas projekta “XXI gadsimta tenori” mākslinieki, Itālijas “Teatro di Milano” baleta trupa uzvedumā “Viva Verdi”, kā arī viens no labākajiem Gruzijas bigbendiem “Tbilisi Big Band”.

Ar Brodvejas mūziklu zelta izlases pazīstamākajām ārijām un dziesmām īpašā koncertā uzstāsies mūziklu zvaigznes no Lielbritānijas – Debora Majers un Andrians der Gregorjans. Savukārt Latvijas radio bigbends uzstāsies kopā ar vairāku “Grammy” balvu ieguvēju, ASV džeza dziedātāju Daienu Šūru. Daļa programmas būs veltīta izcilajam blūzmenim BB Kingam, kurš šā gada maijā aizgāja mūžībā.

Tieši šim festivālam izveidots Jūrmalas festivāla orķestris, kura sastāvā muzicēs labākie Latvijas mūziķi.

Preses konference ar Antoņebko, Raikina un citu mākslinieku dalību notiks 20. jūlijā plkst.16 restaurētās Dzintaru koncertzāles kafejnīcā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+