Lasītāju viedokļi

Par kādu jautājumu, būdams pensionārs, jūs būtu gatavs iziet ielās protestos?
 16

Foto – LETA

Dzintra, pensionāre Tukumā: 
”Pati veselības stāvokļa dēļ iziet ielās nevaru, taču atbalstu protestu. Pensijas nedrīkstētu būt mazākas par minimālo algu, un pensionāriem vajadzētu atlaides medicīnas pakalpojumiem un komunālo maksājumu nomaksai. Arī zāles ir pārāk dārgas.”


 

Indulis Ķēniņš, pensionārs ar 60 gadu darba stāžu: 
”Esmu reālists, turklāt vēl vēsturnieks, tāpēc saprotu, ka valstij ir tikai tik daudz naudas, cik tai ir, un nedomāju, ka valdība citu neko nedarītu, kā tikai gudrotu un veidotu “tautas iznīcināšanas” plānus. Šādas arodbiedrības un federācijas, kuru veidošanā un vadības iecelšanā ne es, ne kāds cits man zināms cilvēks nav piedalījies, nav tiesīgas runāt visu vārdā. Līdz ar to kategoriski noraidu šādus populistiskus izgājienus. Kā man zināms, šai pensionāru federācijai bija un ir visas iespējas sasāpējušos jautājumus risināt sarunu ceļā un rast zelta vidusceļu, nevis akli ietiepties un nemitīgi skandināt vienu un to pašu.”

 

Pēteris Turķelis, 
pensionārs Ķengaragā, Rīgā: 
”Pēc lasītā par Latvijas Pensionāru federācijas paziņojumiem domāju, ka mūsu arodbiedrības pārvērtē savas iespējas. Pirmkārt, pensionāri ir nevarīgi iziet ielās. Arī es nevarētu. Otrkārt, viņi kurina nelabas tieksmes. Jāskatās, ko var izdarīt demokrātiskā ceļā un kā labā musināšana notiek. Kāpēc cilvēki iedomājas, ka tūlīt pēc krīzes pārvarēšanas pensionāriem jādod klāt miljoni? Man ir 80 gadu. Ja tā, kā tagad dzīvoju, būtu dzīvojis laikā, kad man bija 40 gadi, kad visas desas aizveda uz Maskavu… Labklājības ministre Viņķele pareizi pateica: tas, ko mēs nopelnījām, strādādami padomju laikos, tika izvests no Latvijas. Protams, arī man auguši komunālie maksājumi. Bet es saprotu, ka viss ir dārgs. Pirms protestē, jāpaskatās, kam par labu protesti tiek kurināti. Kabanovam un citiem! Paskatieties, kā krievu avīzes kurina naidu! Piekrītu, ka kapitālsabiedrībās nevajadzēja tik vērienīgi paaugstināt algas, tāpēc jāizdomā, kā algu palielināšanu apturēt mierīgā ceļā.”

 

Ināra R., 
pensionāre Ogrē: 
”Ja būtu laba veselība, piedalītos visās akcijās, kas saistītas ar Latvijas brīvību. Tā ir šausmīga nekaunība, ka krievi joprojām grib, lai ar viņiem sarunājas krieviski. Agrāk būtu protestējusi arī pret oligarhiem. Prieks, ka premjers Dombrovskis oligarhus nolika pie vietas. Viņš ir vienīgais, kurš kaut ko tiešām izdarījis valsts labā, nedomājot par sevi. Taču par lielajām algām valsts kapitālsabiedrību vadītājiem gan es arī būtu vēlējusies protestēt. Ja šādu akciju rīkos, manu viedokli Rīgā varētu pārstāvēt meita. Tikai pateicoties viņas finansiālajam atbalstam, iztieku ar savu 153 latu pensiju, kas visa tiek iztērēta zālēm. Tomēr arī meitai, kas daudz strādā valsts labā, ir sajūta, ka viss labums paliek caurā maisā. Neticu, ka protestu dēļ varētu krist valdība. Es to arī nemaz nevēlētos. Tomēr protesti par netaisnajām algām ir vajadzīgi.”

 

Inese (vārds mainīts), 
pensionāre Ķeguma novada Tomē: 
”Agrāk skandalējos ar vietējo pašvaldību priekšsēdētājiem, lai nodrošina biežāku sabiedrisko transportu. Ja aizbraucam pie ārsta Ogrē, tad, lai nokļūtu atpakaļ, vairākas stundas jāgaida autobuss. Svētdienās tas vispār nekursē. Taču nekāda rezultāta, un tad arī atmetu visas cerības, ka no iedzīvotāju iniciatīvas ir kāda jēga. Turklāt, ja Rīgā būtu protesta akcija, mēs jau nemaz nevarētu turp aizbraukt! Esam tikai 45 kilometru attālumā, bet sajūta kā dziļos laukos. Lauku cilvēki tiek diskriminēti! Es, protams, gribētu iestāties par pensijas apjoma palielināšanu. Slimam cilvēkam nākas izvēlēties, uz kā rēķina taupīt – zāļu vai pārtikas, jo visam naudas nepietiek. Arī malka dārga. No pensiju indeksācijas gan nebūtu nekādas jēgas, jo ko gan tie pāris lati vairāk dos.”

 

Fakti

Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valde izplatīja atklātu vēstuli 11. Saeimas deputātiem un tajā pārmeta politiķiem tautas interešu neievērošanu, kas varot novest pie masveida protesta akcijām un jaunām parlamenta ārkārtas vēlēšanām. Pensionāru federācija uzskata, ka valsts uzņēmumu vadītāju algu paaugstināšana vēlreiz apliecinājusi valdības nespēju adekvāti vērtēt situāciju valstī.

 

 

 

LA.lv