Latvijā
Politika

Par Kaimiņa debatēšanas stilu ierosina lietu 16

Foto – Dainis Bušmanis

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien pēc Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātu sūdzības ierosināja lietu par parlamentārieša Artusa Kaimiņa (KPV LV) iespējamo ētikas pārkāpumu, uzstājoties debatēs plenārsēdē.

Iesniegumu ar aicinājumu piemērot Kaimiņam sodu saistībā ar nepatiesiem apgalvojumiem par kolēģiem deputāti parakstījuši savā, nevis komisijas vārdā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (S), Kaimiņa apgalvojumi, ka komisija neko nedara un mēģina novilcināt atalgojuma publiskošanas jautājuma lietu, esot meli, jo komisija strādājot pie tā, lai sakārtotu šo jomu atbilstoši prasībām, skaidroja politiķis.

Komisijas priekšsēdētājs vērsa uzmanību, ka jau iepriekš ir izskanējusi kritika par atsevišķu deputātu nepieklājīgām runām. “Deputātiem ir jāatbild, par ko un kā runā,” uzsvēra Dolgopolovs.

Kā ziņots, parlamenta sēdē deputāti piekrita pārcelt skatīšanas termiņu otrreizējai caurlūkošanai atgrieztajiem grozījumiem Valsts iekārtas likumā. Valsts pārvaldes komisija lūdza termiņu pārcelt, jo vienojās, ka vispirms iepazīsies ar valdības noteikumu projektu, kas saistīts ar amatpersonu un darbinieku atalgojuma publicēšanu, untikai tad parlaments balsos par minēto likumprojektu.

Diskutējot par izskatīšanas termiņa pārcelšanas, Kaimiņš Saeimas sēdē kritizēja komisiju. “Par to, ka vajadzētu publiskot ierēdņu un amatpersonu atalgojumu, mēs runājām šeit pirms kādiem sešiem mēnešiem, tagad jūs prasāt vēl divus mēnešus klāt. Ar ko jūs nodarbojaties tajā komisijā? Velns viņu zina! Notiek tāda kā laika vilkšana, lai nekādā veidā, varbūt pat šajā sasaukumā, nevarētu izdarīt tā, lai lai jebkurš nodokļu maksātājs valstī var redzēt, cik saņem konkrēta amatpersona vai ierēdnis,” teica Kaimiņš. “Es iesaku likt šai komisijai strādāt,” piebilda deputāts.

Kaimiņš uzskata, ka nav pārkāpis ētikas normas šajos izteikumos. Deputāts aģentūrai LEA iepriekš sacīja, ka viņam arī nav pretenziju par kolēģu iespējamu vēršanos Ētikas komisijā saistībā ar viņa izteikumiem. Viņš ir pārliecināts, ka “skarbi pateicis taisnību”.

LA.lv