×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. oktobris, 2017
Drukāt

Par Kaimiņa debatēšanas stilu ierosina lietu (8)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien pēc Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas deputātu sūdzības ierosināja lietu par parlamentārieša Artusa Kaimiņa (KPV LV) iespējamo ētikas pārkāpumu, uzstājoties debatēs plenārsēdē.

Iesniegumu ar aicinājumu piemērot Kaimiņam sodu saistībā ar nepatiesiem apgalvojumiem par kolēģiem deputāti parakstījuši savā, nevis komisijas vārdā.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pavēstīja komisijas priekšsēdētājs Sergejs Dolgopolovs (S), Kaimiņa apgalvojumi, ka komisija neko nedara un mēģina novilcināt atalgojuma publiskošanas jautājuma lietu, esot meli, jo komisija strādājot pie tā, lai sakārtotu šo jomu atbilstoši prasībām, skaidroja politiķis.

Komisijas priekšsēdētājs vērsa uzmanību, ka jau iepriekš ir izskanējusi kritika par atsevišķu deputātu nepieklājīgām runām. “Deputātiem ir jāatbild, par ko un kā runā,” uzsvēra Dolgopolovs.

Kā ziņots, parlamenta sēdē deputāti piekrita pārcelt skatīšanas termiņu otrreizējai caurlūkošanai atgrieztajiem grozījumiem Valsts iekārtas likumā. Valsts pārvaldes komisija lūdza termiņu pārcelt, jo vienojās, ka vispirms iepazīsies ar valdības noteikumu projektu, kas saistīts ar amatpersonu un darbinieku atalgojuma publicēšanu, untikai tad parlaments balsos par minēto likumprojektu.

Diskutējot par izskatīšanas termiņa pārcelšanas, Kaimiņš Saeimas sēdē kritizēja komisiju. “Par to, ka vajadzētu publiskot ierēdņu un amatpersonu atalgojumu, mēs runājām šeit pirms kādiem sešiem mēnešiem, tagad jūs prasāt vēl divus mēnešus klāt. Ar ko jūs nodarbojaties tajā komisijā? Velns viņu zina! Notiek tāda kā laika vilkšana, lai nekādā veidā, varbūt pat šajā sasaukumā, nevarētu izdarīt tā, lai lai jebkurš nodokļu maksātājs valstī var redzēt, cik saņem konkrēta amatpersona vai ierēdnis,” teica Kaimiņš. “Es iesaku likt šai komisijai strādāt,” piebilda deputāts.

Kaimiņš uzskata, ka nav pārkāpis ētikas normas šajos izteikumos. Deputāts aģentūrai LEA iepriekš sacīja, ka viņam arī nav pretenziju par kolēģu iespējamu vēršanos Ētikas komisijā saistībā ar viņa izteikumiem. Viņš ir pārliecināts, ka “skarbi pateicis taisnību”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Viņš atnāca kā cerība, ka āksts ir visgudrākais.
  Izrādās – tukšs mazs cilvēciņš ar lielām vājībām un vēl lielākām ambīcījām.
  Ja taisnība, ko runā partijas biedri, tad Kaimiņam agru vai vēlu būs jāatbild tiesas priekšā.

 2. Vai, vai kā Kaimiņš noziedzies pasakot patiesību. Kāpēc vajag gadiem kaut ko skatīt un lemt, lai parādītu algas un nepamatotās prēmijas, laikam pārāk daudz ir sarausu\ši, ka nezina vien kā noslepenot savu alkatību. Beigās vainīgs Kaimiņš, tāpat kā toreiz tiesāja Poikānu, par algu atslepenošanu. Jājautā, kas notiek Latvijā? Simtkājim ar visiem viņu radiniekiem uzkāpa uz varžacīm? Atkal gadiem ilgi tiesāsies par valsts naudu?

  Kaimiņ, nepadodies, runā vienmēr to, kas ir, lai blēži baidās no atklātības, Tev nav ko zaudēt!

 3. vecajam,sarkanajam krabim biedram Dolgopolovam sen bija laiks doties “pelnītā atpūtā”.Un visai viņa saskanīgajai kompānijai arī.Nekādas jēgas no viņiem nav.

 4. dolgopolovam un visai komisijai nonjemt maksu par darbu! likt to atmaksaat!

 5. Es arī nesaredzu, ka Kaimiņš būtu šeit pārkāpis kādas ētikas normas. Padoemieši ir tā pieraduši pie liekvārdības un riņķveidīgas runāšanas, lai neviens viņu miglā tītiem domu gājieniem izsekot nevarētu, ka viņiem skaidra runāšana skaitās “nepieklājība”. (Toties, kad Ušakovs runā kā fūrmanis, tad tas, viņuprāt, ir “normaļno”.)

 6. Katrs visvairāk runā par to, kā viņam pašam trūkst. Kam nav seksa vai ir par maz, tie runā par seksu, izsalkušie runā par ēdienu, trūcīgie – par naudu. Bet OLIGARHI un VALDĪBA runā par MORĀLI. (no žurnāla ”Mezgls”)

 7. Man arīo neizskatās, ka Kaimiņš būtu ko pārkāpis. Patiesībā, viņa uzdotais jautājums un to pavadošā replika ir pirmais, kas uzprasās, lasot par doto tēmu.

 8. šausmonis Kaimiņš: Atbildēt

  dara pāri mīkstajiem un pūkainajiem puisīšiem un meitenītēm !!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+