×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. jūlijs, 2017
Drukāt

“Rīgas ūdens” Mārupē un Mežaparkā atklāj nelegālos pieslēgumus. Kurš pievienoja? (17)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Mārupē no 547 apzinātajām ēkām – 88 nelegāli pieslēgumi, Mežaparkā no 217 objektiem – 50 nelegāli pieslēgumi. Tātad vairāk nekā 20% mājsaimniecību ūdens komunikāciju tīkliem pieslēgušās bez līguma ar “Rīgas ūdeni”.

Daudziem “RŪ” ziņa nākusi kā auksta ūdens šalts, jo par nelegālo pieslēgumu nemaz nav zinājuši. Tagad šīm mājsaimniecībām draud gana bargs sods – pāris simti eiro vēl nebūtu nekas. Soda nauda var būt pat vairāki tūkstoši eiro. Kamēr “RŪ” steidz ar šiem cilvēkiem noslēgt līgumus, nav skaidrs, kurš savulaik mājsaimniecībām piedāvājis par lētām naudām pieslēgties centrālajam ūdens tīklam. Aizdomu ēna krīt arī uz paša uzņēmuma darbiniekiem.

Paši pieslēdz, paši soda

Kā man pastāstīja mārupiete Zanda Birze, kura dzīvo Bieriņos – vienā no ielām, kura kritusi zem “RŪ” Damokla zobena, viņai pašai no soda naudām izdevies izvairīties. Sava godīguma dēļ. Viņas tante savulaik ar kaimiņieni noslēgusi vienošanos par vecā kanalizācijas tīkla, kas bija jāvelk caur kaimiņienes dārzu, izmantošanu. Savukārt, kad pirms apmēram 10 gadiem ielā izbūvēja jauno kanalizācijas tīklu, kaimiņiene bez brīdinājuma un nelikumīgi veco kanalizāciju aizbetonējusi. Kaut arī Zanda no tantes mantoja visu īpašumu, tostarp noslēgtos līgumus.

“Tad sākās riņķa dancis. Visus manus iesniegumus policijā noraidīja. Teica, lai slēdzos pie jaunā tīkla. Kāpēc man slēgties pie jaunā, ja ir laba vecā kanalizācija? Savukārt “RŪ” teica, ka jaunais tīkls nav pieslēgts lietošanai, tāpēc to nevar lietot. Obligāti jāpiesaista meistari, kas to var izdarīt. Viņi man tolaik piedāvāja savus speciālistus, kas man izmaksātu četrciparu skaitli. Piesaistīju savus meistarus. Tajā pašā laikā kaimiņi par mani smējās – kāpēc maksāju tādu summu, ja es tiem pašiem speciālistiem varu paprasīt par 100 latiem visu pieslēgt nelegāli. Rakstīju “RŪ” vēstuli un izskaidroju situāciju. Atbrauca vesela komisija ar vairākiem vīriešiem, tostarp jaunu puiku. Attaisīja vaļā kanalizācijas vāku, bet tur plūstošā notekūdeņu straume liecināja, ka kanalizācija jau tiek izmantota, kaut arī vēl skaitās nenodota ekspluatācijā. Kamēr puika man piekrita, vecie darbinieki norādīja, ka nekādas pieslēgšanās nav. Ko viņi ieskaidroja arī jaunākajam darbiniekam,” sacīja Z. Birze.

Tā kā nelegāli Zanda nav vēlējusies rīkoties, viss izdarīts oficiāli un dārgi – par vairāk nekā 1000 latiem. Tagad gan viens labums, ka nav problēmu ar “RŪ”. Tomēr, kā zināms, “RŪ” piedāvā iespēju soda naudu krietni samazināt, ja mājsaimniecības pašas atzīstas vai spēj pierādīt, ka par nelegālo pieslēgumu nav zinājušas. Šādā gadījumā var sanākt, ka par nelegālo pieslēgumu vainīgie tiks cauri lētāk nekā tie, kas visu pieslēguši legāli. “Gribētu, lai līdz ar nelegālo pakalpojumu izmantotāju pieķeršanu “RŪ” pateiktu, kurš tad veica šos nelegālos pieslēgumus. Cilvēks jau nevar pats pieslēgties uz ielas raktajam. Ja vien tas nav piedāvājums no “RŪ” puses. Nezinu, vai šie darbinieki vēl strādā “RŪ”, bet tas bija viņu gājiens,” norādīja Z. Birze.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. godīgums nav modē Atbildēt

  kakas kanalizācijā aizvada un: “spēj pierādīt, ka par nelegālo pieslēgumu nav zinājušas. Šādā gadījumā var sanākt, ka par nelegālo pieslēgumu vainīgie tiks cauri lētāk nekā tie, kas visu pieslēguši legāli.”

 2. Mārupē, kad vilka kohēziju darbinieki teica, ja raksim mēs maksā tik, ja pieslēgsiet paši, atraksiet līdz trubai būs maksāsiet tikai par trubas pieslēgšanu. Be principā uzskatu , ka šitā padarīšana ar pieslēgumu ir apsurda. Kāēc> Tāpēc, ka pakalpojumu sniedžejam vajadzēja privātmāja noslēgt līgumu un pieslēgt bez maksas un punkts. Jo prasītie 1500 bija un ir joprojām nereāls cipars par 5 metrus garu pieslēgumu.

 3. «Nabaga» māju īpašnieki! 10 gadus nezināja, ka čurā podiņā, bet rēķinus par kanalizāciju nesaņem!?

 4. Nesaprotu,rekinu maksaaja,kur probleema??

 5. Atļaušos piebilst, ka Kalniņas kundzei pašai nav godprātīga attieksme, ko tad var gribēt no darbiniekiem….

 6. Kā saprast tekstu: “Kā man pastāstīja mārupiete Zanda Birze, kura dzīvo Bieriņos – vienā no ielām”? Mārupe ir Mārupes pašvaldības administratīvais centrs, jeb vienkārši Mārupes ciems. Bet Bieriņi ir viena no Rīgas pilsētas, Rīgas pašvaldības 58 apkaimēm. Tāpat kā Mežaparks, Bolderāja, Vecmīlgrāvis, Zolitūde, Torņkalns utt…. Kā saprast Mārupiete, kas dzīvo Rīgā? Tas tā kā dzimusi, augusi Mārupē un uzskata sevi par etnisku mārupieti, bet nesen dzīvo Rīgā, Bieriņos vai raksta autors neatšķir pašvaldību no pašvaldības un viss ir viens?

  • Skaidrs, ka rasta autoram nav saprašanas par to ka Bieriņi un Mārupe ir dažādas vietas. Bieriņi ir vieta vecajā Āgenskalnā, Pārdaugavā. Tātad Rīga. Tātad atkal Ušaks vainīgs :)))))
   Protams, ka darbinieki šos pieslēgumus veic. Aliexpresā nopērk gps signāla atslēdzēju, un brauc ar darba mašīnu kur vien vajag. Nieka 15 eur. Un sanāk ka RŪ darbinieki savu privāto transportu nevar atļauties.

 7. Vārdu sakot vainu par totālo bardaku Rīgas iestādēs noveļ uz pilsoņiem.

  • Bieriņi ir uz robežas ar Mārupi:))) un līdz Āgenskalnam vismaz 30 minūtes ko iet.

  • Nevajag tēlot gudriniekus. Bieriņi un Mārupe ir viens un tas pats. Nevajag jaukt apvidus nosaukumus ar administratīvo teritoriju nosaukumiem (Mārupes pagasts). Par Mārupi vietējie no seniem laikiem sauc apvidu abās pusēs Rīgas robežai. Savukārt Tīraine, Skulte, Jaunmārupe agrāk nekad nav sauktas par Mārupi, tomēr tagad ir Mārupes pagastā.

 8. Meklējiet brigādi no filmas ,,mans draugs nenopietns cilvēks,,un viņu brigadieri TRUKSNI.

 9. Arī Teikā tādi ir 🙂

 10. Izbūvējot kanalizācijas ielas vadus izvadi tika izbūvēti līdz zemes gabala robežai un pieslēgties šim izvadam ir ļoti viegli, to var izdarīt jebkurš nerokoties pa ielu. Cilvēki paši ir vainīgi, nevajag tēlot muļķus. Lai maksā par nelegālajām darbībām.

 11. Lai dzīvo un attīstās zagļu tauta, urāāāāāāāā’!!!!!

 12. Nu nevar taču pašu ļaudis štrāpēt. Pat priekšniece ir ar mieru izlikties par muļķīti, nekā atzīties pašu nesmukumos. Tur jau pat bez izmeklētājiem redzams, kas tos pieslēgumus izdarīja un kas neredzēja un joprojām neredz.

 13. Lūgums pārbaudīt arī Saeimas namu.

Draugiem Facebook Twitter Google+