×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. februāris, 2013
Drukāt

Par kaunēšanos un latviešu interesēm pasaulē

Foto - LETAFoto - LETA

“Latvija ir vienīgā vieta pasaulē, kur var pilnvērtīgi pastāvēt un attīstīties latviešu tauta, valoda un kultūra, bet ārpus Latvijas ir vēl plašs cilvēku loks ar piederības apziņu Latvijai, kas kopā veido globālu tīklu. (..) sabiedrības, kā arī valsts mērķis ir kopt valodu un gādāt par nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un sabiedrības integrācijas vērtībām ilgtermiņā.”


“Rīcības virziena ietvaros veicamie uzdevumi: (..) pilsoniskās sabiedrības aktivitāšu atbalsts, (..) kopienu attīstība un līdzdalība politikas veidošanā [Aptveramā teritorija: Visa Latvija, pasaule]. Atbildīgās institūcijas: KM (ĀM, IZM, NVO, SIF, pašvaldības)”

Gadu mijā Kultūras ministrija pašas ministres personā pildīja savu pienākumu saistībā ar minētajiem izvilkumiem no Saeimas apstiprinātā “Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2014. – 2020. gadam”, piedaloties Austrālijas Latviešu 54. Kultūras dienās.

Ārlietu ministrijai arī ir uzdots pienākums saistībā ar latviešu kopienām pasaulē, tāpēc ar interesi lasīju pagājušā nedēļā ārlietu ministra Saeimā sniegto gadskārtējo ziņojumu. Lasot garo atskaiti par sadarbību ar dažādām starptautiskām organizācijām, bija grūti atrast vārdu “latvieši”. Vienīgi runā minētais “Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums” saturēja šo vārdu.

Krievijas ārlietu ministrija bieži atļaujas aizstāvēt ne tikai Krievijas pavalstnieku intereses ārzemēs, bet arī aizstāv krievu tautības cilvēkus, kuri nav Krievijas pavalstnieki, un pat cilvēkus, kuri nav nedz Krievijas pavalstnieki, nedz krievu tautībai piederoši, bet tikai izmanto krievu valodu saziņai, bet kur palikusi Ārlietu ministrijas interese par latviešiem ārzemēs, no kuriem lielākā daļa ir arī Latvijas pavalstnieki?

Krievija savā ārpolitikā nekautrējas minēt un atklāti finansēt krievus un krievu valodu ārpus Krievijas. Vācu tautas intereses Latvijā veicina Gētes institūts. Franču tautas intereses Latvijā veicina Francijas institūts Latvijā (L’Institut français de Lettonie), kas atrodas Francijas Ārlietu un Eiropas lietu ministrijas pakļautībā.

Ko tad latvieši nogrēkojušies, ka mūsu priekšstāvjiem un pārstāvjiem ir grūti ņemt mutē vārdu “latvietis”? Vai mēs esam bijuši pasaules vai Eiropas iekarotāji, ka tagad būtu jākaunas un jāslēpj mūsu nacionālās tautas intereses?

Beigsim kaunēties un atklāti aizstāvēsim latviešu intereses pasaulē!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+