×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Par klavieru spēlēšanu daudzdzīvokļu namā piemēro 101 lata sodu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Rīgas pašvaldības policija (RPP) jūnijā kādai rīdzinieku ģimenei piemērojusi kopumā 101 latu lielu sodu, jo viņu dēls daudzdzīvokļu namā trenējies klavierspēlē.

Kāda rīdzinieku ģimene šodien Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē pastāstīja, ka dēls mūzikas skolā mācās jau astoņus gadus, un norādīja, ka valsts mūzikas skolas programma iekļauj prasību vingrināties arī mājās.

Pagājušajā mēnesī dēls par klavieru spēlēšanu dienas laikā sodīts jau divas reizes – kaimiņos dzīvojošais pensionārs uzskata, ka daudzdzīvokļu namā klavieru spēlēšana nav pieļaujama vispār, tāpēc vērsies policijā, ziņojot par trokšņošanu.

Pirmajā reizē topošais pianists sodīts 10.jūnijā par faktu, kas fiksēts 12.martā. Skolēnam piemērots sods viena lata apmērā. Otrreiz jaunais mūziķis saņēmis soda kvīti 18.jūnijā par faktu, kas konstatēts 1.aprīlī, turklāt policisti saskatījuši atkārtotu pārkāpumu un piemērojuši 100 latu sodu.

Ģimene abus sodus pārsūdzējusi, savukārt jaunā pianista tēvs pauda neizpratni, kā muzicēšanu var uzskatīt par troksni. “Kāda var būt iespēja cilvēkam izglītoties, ja ir tāda noteikumu interpretācija? Aptaujājām pārējos iedzīvotājus, un viņi atzina, ka viņiem klavieres netraucē. Tad jau arī bērna raudas ir troksnis – varam sodīt māmiņas, kuru bērniem zobi aug?” vaicāja jaunā mūziķa tēvs.

RPP Administratīvās pārvaldes priekšnieks Jānis Znotiņš pieļāva, ka policisti pārslodzes dēļ, iespējams, pietiekami nav izvērtējuši apstākļus, taču norādīja, ka šo gadījumu policijā izvērtēs atkārtoti.

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (GKR) savukārt solīja personīgi sekot līdzi notikumu gaitai un parūpēties, lai jautājums tiktu atrisināts adekvāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+