×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Ne visiem patika Mūrnieces teiktais (19)

Foto - Saeimas preses dienestsFoto - Saeimas preses dienests

Ināra Mūrniece.

Gan pēc Dziesmu svētkiem, gan uzvarām hokeja arēnās vai apaļām atzīmējamām valsts gadadienām latvieši saka: cik tas bija gaiši, jauki un skaisti! Kā pratām saliedēties kā valstsnācija un izjust lepnumu par mūsu panākumiem! Bet kur nu izbija, kā izplēnēja pacilājošā svētku noskaņa, tautas vienotības sajūta? Kā atkal pārvērtāmies par klusējošo vairākumu, bet priekšplānā izlīda ņaudētāji un čīkstuļi ar mūždienīgām hipotēzēm par dzīves pasliktinājumiem, ko sagādā valdība: ka barības kļuvis mazāk, bet nodokļi augstāki un ka ar noteikto ziepju devu ģimenei nu nepietiek.

Bez šaubām, politiķi nedrīkst būt kurli pret mērķ­auditoriju, taču viņiem ir jārāda priekšzīme, cik dārgas ir mūsu vērtības un ideāli un ka ne priekš vēdera vien dzīvojam.

Izslavēto plaisu starp varu un tautu var ievērojami mazināt, uzskatāmi pierādot, ka ir arī darbīgas personas, kam no svara politiķa profesijas gods. Ka ne visi “viņi” ir pazīstami ar savu antisociālo uzvedību, un, lai cik šo arodu dēvētu netīru, ir iespējams dubļu vannītē palikt neaptraipītam un gaišam spēkam.

Zīmīgi, ka 4. maija uznācienam Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece bija izvēlējusies sniegbaltu tērpu, un, nolasot uzrunu par godu Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 25. gadadienai, svētku namamāte Nacionālajā teātrī atrada par nepieciešamu izteikties ar tumīgu, pieblīvētu, nevis šķidru informāciju un neliet klausītājiem ausī cukurūdentiņu. Sagatavotais sakāmais bija kondīcijā “darba runa”. Mūrniece atšķīra vēstures lappuses, palūkojās caur brīvībā nodzīvoto divdesmit piecu gadu prizmu, kas noticis pēc tam, kad 4. maijā uzrakstījām un pieņēmām atjaunotā valstiskuma dokumentus. Atklāja, ka bijušas daudzas grūtības, ir labojamas kļūdas un varasvīriem ir gana darāmā – Latvijas skolās, valodas lietās, uzņemoties atbildīgāku stāju par valsti un rūpējoties, lai patriotisms pieņemas spēkā. Tie bija piparotāki vārdi ar adžikas asumiņu, nevis kārtējie gludi pieķemmētie, īpaši jubilejas reizēm saceptie kliņģerīgie, noapaļotie.

Ne visiem Mūrnieces runa bija patikusi un teiktais gājis pie sirds. Tā kā bijis par drūmu, tā kā vienam otram ausīs džinkstējis, ka priekšsēdētāja teju, teju izsauksies: un jūs, slaisti un pļunduri, ko esat izdarījuši Latvijai par labu? Kur jūsu lojalitāte!

Inārai nevajadzējis arī saraudināt oligarhus. Viņi krituši ģībonī! Kam Saeimas vērtību godātājai, sievietei baltā svētku reizē bijis jālieto leņķmērs un cirkulis, runā velkot līniju, ka uzdarbojušies veikli zeļļi, kas īstas demokrātijas vietā dzīrušies iesakņot pseidodemokrātiju? Kam aizskārt vārīgo vietu, ka oligarhi nav padzīti prom no kulisēm un arī šodien kaitē valsts drošības interesēm?

Tā kā līdz Saeimas priekšsēdētājai aiztek daudzas svarīgu un konfidenciālu ziņu straumītes, tad jau viņa zina, par ko runā, un runā gudri kā grāmata. Droši vien vajag apgaismot ļaudis, kam pašiem ir novērošanas spēju trūkums. Vajag ieradināties, ka mūsu vadītāji arvien biežāk savas uzrunas veltīs cilvēkiem, kas pārtiek no mēnešalgas, nevis tiem, kas uzbarojas Vecrīgas restorānos un ēd vakariņas kaviāra bāros vai bifšteka klubos. Un tas ir saliedējošāks, vienojošāks variants, kas nes ļaudīm vairāk gaišuma sajūtas.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. To visu varēja teikt opozīcija,nevis tantuks,kuras partija visus šos gadus barojās no šīs situācijas.Iznāk ,ka viņa piesedz noziedzniekus ,vai arī apvainojusies,ka piķis par mazu….

 2. Laba runa, Mūrnieces kundze! Apnikuši saldie meli. Pateica taisnību, ļoti labi! Visi iepriekšējie vadoņi domāja tikai par savu labumu. Drosmīga un gudra sieviete – Mūrnieces kundze.

 3. Ļ.cien.LA,būtu jums pateicīga,ja jūs / kā to protat/ nointervētu ar sev raksturīgiem jautājumiem,tos politsadarboņus/ kā P.Krilova dok .filmā/ kas tieši viņiem nav paticis un par ko sašutums / ar faktiem!/ I.Mūrnieces neatkarīgas !!Latvijas svētku runā?!Vai tad Latvija NEKAD nedrīkstēs izkārpīties no Kirhenšteina un Co ēnas? Mums pārmet ieklausīšanos Briseles teiktajā,BET MĒS ESAM ES !!Vai tad ES pienākums ir TIKAI apgādāt SC mērus u.c. ar naudas maisiem neprasot neko pretim?Toties lielākā daļa,kas sašutuši par Mūrnieces uzrunu ,BŪDAMI ES !!vēl arvien kalpo un gaida ЦУ no Kremļa.Kolosāla intervija ar politoloģi Matīsu “Dienā”! IZLASIET !!

 4. Latvieši atceras, godā, piemin, svin, nevis atzīmē (otmečajut)!!!!!

 5. Kāds diletantisms – ” Atklāja, ka bijušas daudzas grūtības, ir labojamas kļūdas un varasvīriem ir gana darāmā – Latvijas skolās, valodas lietās, uzņemoties atbildīgāku stāju par valsti un rūpējoties, lai patriotisms pieņemas spēkā. Tie bija piparotāki vārdi ar adžikas asumiņu, nevis kārtējie gludi pieķemmētie, īpaši jubilejas reizēm saceptie kliņģerīgie, noapaļotie.”!
  Nu baigi oriģināli gribējies Līcītim un tik dumji sanācis!

 6. Līcīša vārgie šļupsti…

 7. Man viņas tiešums patīk.Trāpīgi runā !

 8. …šo sievieti ievēlēja.Šie “nacionālie~kadri visus daudzos gadus p\atradās pie varas siles,kur parazitēja,vai gļēvi klusēja,kad “varas” partijas izlaupīja valsti.

 9. Divkosība un nicinājums pret tautu vispār,un tās tautas daļu,kas

 10. Ļoti drosmīga runa !Paldies!

 11. Bija jautri skatīties 4.maija Saeimas sēdes translāciju TV ,jo operators feini parādīja politklaunu feisus tuvplānā un arī “L.A,”atrādīja pēc sēdes daudzu deputātu u.c. prāta vētras savā avīzē.Bet nu nav pārsteigums/ man/ kurš bija šausmās ,kurš sašutis,kurš šokēts pēc KOLOSĀLĀS Mūrnieces runas.Piem.b.Bērziņš отчебучил ,ka no PSRS mēs visi izgājām ar vienādu pamatkapitālu un iespējām !!!!
  Oligarhi kļuva bagāti,jo redz strādāja,bet kuri neprata to darīt un neizmantoja iespēju,palika

  plukatās.Nu VIENREIZĒJI !Kāds bija ģīmis Straujumai runas laikā,to tikai Šļūka spētu atveidot.Nu nav komentāru par SC deputātu sašutumu !
  Runu es atstāšu “L.A.”avīzes arhīvā lai ir ko palasīt mazbērniem,jo nav ticības ,ka ko līdzīgu vēl dzirdēšu.Koloborantu bataljoni.Šodien LTV “sast.stundā”JUndzis tam superpiemērs diskusijā par 9.maiju.Un TV7 arī šodien pie Ignatjeva bail bija klausīties ko katrs gvelza ko nereālu,ka pat salīdzināja 1940.g.okupāciju ar ASV tanku ievešanu/ mācībām/ kā šodienas NATO okupāciju.UN to mums pasniedz kā pretmetu Kremļa propogandai.NEDOD DIEVS vēl trešo krievu TVpar maniem nodokļiem !!!

 12. … Si Saeimas priekssedetajas, Murnieces, atklatibas un valsts vaditaju atbildibas piemera runa – pec ‘Primakova puiku’ valsts varas un resursu uzurpacijas patiesibas pieminesanas – ir pacelusi valstsviru/sievu politisko atbildibas laktinu un patiesibas izpausmes vajadzibu, visaugstakaja limeni – un, pec kuras, tikai valstij lojalie un patriotiskie politiki spes lidzinaties vinai, un sevi attaisnot sava darbiba valsts labad, ka vardos ta darbos, tadejadi pieradot sevi ka patiesibas nesosu, Latvijas Republikai un tas Satversmei lojalu un patriotisku valsts parstavi … !!!

  … Sausmas sacelas iedomajoties, kas butu jau noticis valsts politiska joma, saja nacionalas valsts grutaja bridi, bez NA ….!!!!

  … Dievs sveti Latviju un visus tas lojalos pilsonus … seviski drosos un pat varonigos NA jaunulus … !

 13. Kārtējo reizi “a” komentārs ar gramatikas kļūdām, tāpēc arī kungs neprot atšķirt labu runu no sliktas runas. Nezina pat, ko latviešiem nozīmē vārds “tautieši”, bet bārsta te pamācības.

 14. Ļoti vāja runa, kārtējo rezi bāreniša sindroma demonstrācija. Nezin vēsturi. Latvijas pilsoņu uzruna “tautieši” tik trimdiska. Labi ka koncerts uzrunāja visu tautu – latvjus. Tādā koncertā politikāniska svepstēšana nebija vajadzīga.

  • Latvijiešiem, protams, runa nepatika. Man kā latvietim šī runa likās izcila!

  • Nē, tovārišč “a”, runa bija laba! Trāpīga. Un dažiem tik tiešām varēja nepatikt. Piemēram, padomjlaiku komjauniešiem un čekistiem, kas neatkarības atjaunošanas laikā tikuši pie apšaubāmas turības. Vot tā, tovārišč!

 15. Mūrnieces kundzes uzruna 4.maija svinīgajā sēdē bija izcila.Paldies par to. Sirds sila klausoties.Jutos kā latviete ,kura beidzot dzīvo SAVĀ zemē.

Draugiem Facebook Twitter Google+