×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Par ko A. Bērziņu atbalsta


Foto - LETAFoto - LETA

Jūs jau zināt, ka Latvijas valsts augstākās amatpersonas solījušās piedalīties krievvalodīgo pilsoņu politiskajā izglītošanā pirms 18. februārī plānotā referenduma. Pieņemu, ka arī latviešiem būtu interesanti un lietderīgi uzzināt, ko vadītāji teikuši. 


Šajā nolūkā izlasīju, kas pēc Valsts prezidenta A. Bērziņa intervijas atstāstīts Rīgas krievu dienas avīzē “Čas”, kuras metiens parasti ir ap 9 tūkstošiem.

A. Bērziņš uzskata, ka praktiskajā dzīvē viņš nekādas problēmas krievu valodai nesaskata. Ja tādas rastos, tās ir apspriežamas un atrisināmas. Prezidents teicis, ka referenduma iniciatori domājot vienīgi par savām politiskajām interesēm, nevis par uzlabojumiem valodu situācijā. A. Bērziņa k-gs apliecinājis, ka viņš referendumu neapmeklēs. “Es vienkārši neredzu jēgu šim referendumam. Bet tā rezultāts, domāju, katram skaidrs. Ceru, ka pēc 18. februāra situācija mainīsies,” izteicies Valsts prezidents. “Čas” redakcijas pārstāve, ko prezidents pieņēmis, jautājusi: “Mūsu latviešu politiķi atklāti paziņo: tie, kas iestājas par otru valsts valodu, ir nelojāli pilsoņi un Latvijas ienaidnieki… Vai jūs tam piekrītat?”

 

Valsts prezidents A. Bērziņš atbildējis šādi: “Kaut kādā mērā. Es saprotu tos, kas parakstījušies par krievu valodu… Visa dzīve šiem ļaudīm kopš bērnības bijusi saistīta ar krievu valodu. Viņi jūtas labāk un komfortablāk, ja visapkārt runā krieviski. Taču viņi ir atbraukuši uz Latviju. Šodien, kad visa pasaule atvērta, viņi ir izvēlējušies. Un, ja viņiem tik grūti dzīvot Latvijā, viņiem ir iespējams aizbraukt.”

 

Tas, ko pateicis Valsts prezidents, nav nekāds jaunatklājums, nedz īpašs pamudinājums braukt prom. Par to jau runājuši arī nacionāli vairāk noskaņotie latvieši, kuri gan pēc tam noklausījušies lamas un pārmetumus. Prezidents A. Bērziņš ir pelnījis atzinību par skaidru un atklātu valodu, nevis nodarbojies ar kārtējo politisko streipuļošanu ap šo tēmu. Par to viņš izpelnījies atbalstu pēdējo dienu vēstulēs “Latvijas Avīzei”. “Pilnīgi piekrītu un atbalstu Valsts prezidenta A. Bērziņa teikto par referenduma ignorēšanu,” raksta L. Krutāne no Vecumniekiem, vēl piebilstot, ka Lindermans no Latvijas jāizraida kā nevēlama un kaitīga persona. Uldis Zuments no Rūjienas novada gan ies uz referendumu, bet tāpat nosoda varu, kas pieļauj Lindermanam darboties pret Latvijas valsti. Manis pieminētie ir samērā laipni padomi, bet ir krietni stingrāki. Kā mēdz teikt, pēc viltus kompromisiem te neož, nekāda cita valsts valoda te netiks pieņemta, raksta pilsoņi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+