×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2017
Drukāt

Anda Līce: Par ko atkal sapriecāsimies? (4)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Par sapriecāšanos vienmēr ir jāmaksā, jo tā nāk, pirms kaut kas labs patiešām ir piedzīvots. Kā šogad, kad februārī nokusa sniegs un sniegpulksteņi izsprāga no zemes kā zirņi no pāksts. Pat gudrās bites neizturēja un sāka izlidot no stropiem, par cilvēkiem nemaz nerunājot. Ziemai to tikai vajadzēja, uz priecīgo galviņām tā atkal uzlika savu sniegoto plaukstu.

Tie, kuri kādreiz bērnībā ir noticējuši pastieptai rokai ar it kā spožu konfekti, atceras, kā salecas sirds, kad papīriņš izrādās tukšs. Tas gan mūs vēlāk nav pasargājis no sapriecāšanās par daudz nopietnākām lietām. Pamazām kaut ko no kļūdām mācās katrs, jautājums tikai, ar ko par to nākas maksāt. Šķiet, visaugstākā maksa ir zaudētais laiks. Gaidot ātro laimi, mēs atslābināmies, noliekam malā airus un ļaujamies straumei, nemaz nenoskaidrojot, kurp tā mūs var aiznest.

Kādas gaviles skanēja pēc Latvijas uzņemšanas ES un bija jau arī par ko – daudzsološs sākums ar mūsu pārstāvjiem Briselē, ar Eiropas fondu naudām, investīcijām, atvērtām robežām un darba tirgiem, apmulsumu radīja vienīgi mūsu apstākļos nepieņemamās regulas, kas sāka birt kā no pilnības raga, milzīgās algu un cenu atšķirības un “gudro galvu” nevēlēšanās nopietni iedziļināties vēsturiski novājinātas valsts un tautas problēmās un mēģināt nevienlīdzību izlīdzināt. Neko darīt, gribi vizināties, jāgrib arī ragutiņas vilkt kalnā. Pat ja nav sniega. Kad pirmo reizi ieskanējās runas par divu ātrumu Eiropu, daudzi saausījās – būs divas ES, vājākās valstis ap stiprajām riņķos kā mākslīgie pavadoņi ap Zemi, un Latvija tā arī paliks nomale, ko īsti nozīmē divu ātrumu Eiropa, kā tas ies kopā ar demokrātiju un cik vispār no demokrātijas ir palicis pašā ES? Kāpēc par diezgan trakām lietām, kuras, kā rādās, vairs nav aiz kalniem, tik maz diskutē gan Briselē, gan Latvijā? Eiroskeptiķi tagad lepni izriež krūtis, bet nav zināms, vai arī viņi nesapriecājas velti.

Kāda līksmība Latvijā sākumā valdīja pēc katras jaunas partijas nodibināšanas un pēc tam, kad Valsts prezidents Valdis Zatlers atlaida Saeimu! Ļaudis iedomājās, ka tiešām ir tikuši vaļā no toreiz šķietami galvenajiem kaklakungiem – oligarhiem. Arī tagad, tuvojoties kārtējām vēlēšanām, partijas sāk dzīt sānu pumpurus un atkal vismaz vārdos skan apņemšanās – nomest zemē važas un kaklakungus. Bet ja nu galvenie kaklakungi mēs esam sev paši un mēra sajūtu zaudējušais materiālisms mūs trenc pa apli kā cirka dzīvniekus?

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Miglains rakstiņš laba bilde Atbildēt

  es esmu E.S. pretiniece.
  Un man šajā rakstā patīk ilustrācija. Jā patiešām izrādījās, ka mūsu oligarhu vietu bij doma ieņemt starptautiskajiem oligarhiem.
  Kas vairo mūsu neaizsargātību. Kaut vai jautājumā par masu imigrāciju. Lembergs ir vienīgais spēks, kurš nepiekrīt nelegālai masu ieceļošanai. Visas partijas, kuras atrodas starptautisko oligarhu TIESHAA ietekmē, to atbalsta, lai ari āreji tēlo neatbalstu (piem. NA vai SC)
  __
  Bet vispār Anda Līce ir pārāk bailīga. Viņai bail teikt kā ir un dikti tā pa miglu runā. Diez vai ar to vajazetu aizņemt ēteru.

  • Lembergs mūsu glābējs!!?? Atbildēt

   Šis oligarhs, šis smagos noziegumos apvainotais padomju mantojuns, austrumu slavinātājs, rietumu nīdējs ir glābējam polārais pretstats!!

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Medija ziņa (2010. gads): “Lai arī (…) rudenī ieplānotajās kārētjās “saeimas vēlēšanās” / ap Jāņiem ieplānotajās “pašvaldību (jeb tā dēvētajās “komunālajās”) vēlēšanās” šīs valsts iedzīvotāju aktivitāte varētu būt nepieredzēti zema, tomēr pat ļoti zemas vēlētāju aktivitātes gadījumā pašreizējā vēlēšanu sistēma nodrošinās to, ka šīs valsts parlamentā iekļūs politiķi, kurus lielākā daļa iedzīvotāju nevēlas redzēt sēžam “tautas kalpu” ērtajos krēslos”, esot “norādījis” sociālantropologs K. Sedlenieks. “Tādēļ faktiski šīs valsts iedzīvotāji pašlaik ir bezizejas stāvoklī, jo vienmēr var gadīties, ka būs tādi “vēlētāji”, kas uzskatīs, ka viņiem ir pilnīgi vienalga, kas sēž parlamentā (jo viņi polittehnologiem ir ļāvuši sev iestāstīt, ka “galvenais ir izpildīt pilsonisko pienākumu” un “nobalsot par mazāko ļaunumu”)”, esot “skaidrojis situāciju” Sedlenieks…
  —–
  Medija ziņa (2006. gads): “Latvijas vēlētājam pašreizējā varas ekspluatēšanas SISTĒMĀ ir ticis atvēlēts nožēlojams liktenis un uzspiests “pilsoniski patriotisks pienākums” būt par muļķi visās iespējamās kombinācijās. Nobalso par “tiem pašiem vecajiem” – muļķis: ko tad cerēji mainīt, ja balso par tiem pašiem “lielkretīniem”, kuri jau iepriekš pie varas un “siles” bija. Par “jaunajiem” (t.i. – “pārgrupētiem” vecajiem) politbiznesa projektiem – muļķis, jo riskē tikt pie vēl “lielākiem kretīniem”. Par sīkpartijām, kuras nekad nav tikušas un netiks saeimas vai pašvaldību “tautas kalpos” – muļķis: iemeti savu balsi miskastē. Neej balsot vispār, BOIKOTĒJOT gan šo SILES “valsti” un pseido “de(R)mokrātijas” SISTĒMU, gan tajā valdošo “politbiznesmeņu” saorganizēto kārtējo “vēlēšanu” farsu ar tam sekojošu “pareizo” rezultātu “saskaitīšanu” – savu “muļķu pienākumu” izpildījušie “apzinīgie pozitīvisti” un tamlīdzīgi “savas valsts patrEJoti” tik pat “apzinīgi” centīsies tevi nodēvēt par “muļķi”: palaidi garām savu iespēju būt par muļķi “aktīvajā variantā” – kā “pozitīvisma” un tamlīdzīgu priekšvēlēšanu kampaņu apstulbinātam zombijam nobalsojot par “mazāko ļaunumu”…” (pamatcit.aut.: “dw”, komentārs L. Čigānes publikācijai “Kas laimes lācim vēderā?”, l/r “diena”, 30.09.2006.)
  —–
  .
  MZ vēlētājs = muļķis (bez variantiem)?…
  ( MZ = Muļķu Zeme, bez komentāriem )
  ( Iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  ‘Briest’ ATKAL “spēle vienos vārtos”,
  Kad mandātus sev ‘biedri kārtos’,
  Pēc Muļķu Zemes “likumpantiem” ~
  Bez (?…) izvēles un variantiem:
  .
  “Par vecie blēžiem balsot = dumji!
  Uz jauniem ‘rīmām’ cerēt = skumji!!
  BET – “mazāks ļaunums” jāizvēlas!!!
  (No tiem, kas “valstī” ‘kruķī ģēlas’…)
  .
  Ar “plusiem / mīnusiem” = ‘nav iekšā’ ~
  Tos, “balsis skaitot”, ‘paņems priekšā’:
  NAV svarīgi, kā kurš “prot” (?…) ‘spēlēt’,
  Bet – tas, CIK “lumpeņu” skries “vēlēt”.
  .
  Jo – “urnu FARSS” ‘pa foršo rullē’,
  Ja “elektorāts” NAV ‘pa nullēm’:
  Pie urnām neiet vispār = trakums ~
  Var “kvorums” nesanākt, bet – vakuums!!!…”

  ( pilna versija = “O.M.© blogā”: [cenzēts] )

  Var ‘mētāt muļķi’, prātā vāju,
  Un ATKAL pildīt “SILESmāju”,
  Ar kretīniem, kas “balsis” gaida,
  Un – nicīgi par muļķiem smaida.
  .
  Vai arī – “DOMĀT līdz!!!”, KO darīt,
  Lai tā, kā vakar, nav vairs parīt:
  Šī = MUĻĶU “spēle vienos vārtos” ~
  Priekš ‘biedriem, kas (SEV) SILI kārtos’.

  =====

  ‘ANNO’ ~ 09. 2006. / (…) 04. 2017. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.
  .
  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • No citātu salātiem (rasola) no orveliem, medijiem un mazpisāniem latviešnīdēja mērcē tā pati totālā aprobežotība vien sanāk.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+