Latvijā
Politika

Par ko balsoja Latvijas karavīri Afganistānā un Mali?0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Karavīri un zemessargi starptautiskajās operācijās Afganistānā un Mali 13.Saeimas vēlēšanās visvairāk balsis atdevuši par politiskajām partijām VL-TB/LNNK un “KPV LV”, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā statistika.

Afganistānā kopumā balsojuši 49 karavīri, no urnās iemestajām zīmēm derīgas bija 48.

Visvairāk jeb 34,69% karavīru Afganistānā nobalsojuši par VL-TB/LNNK, otrā vietā atstājot “KPV LV” ar 20,41%. Šīm partijām seko Zaļo zemnieku savienība par kuru savu balsi atdevuši 16,33% misijā esošie karavīri. 8,16% balsojuši par Jauno konservatīvo partiju (JKP).

Savukārt 6,12% militāristu balsi atdevuši gan par Latvijas Reģionu Apvienību (LRA), gan par Jauno Vienotību. Pa 2,04% saņēmuši “Progresīvie”, “No sirds Latvijai” un “Attīstībai/Par!”.

Saistītie raksti

Turpretim Mali nobalsojuši 15 karavīri. 60% no armijniekiem balsi atdevuši “KPV LV”, savukārt 13,33% izvēlējušies gan “Attīstībai/Par!”, gan LRA, gan Jauno Vienotību.

Vēlēšanu iecirkņi bija izveidoti Afganistānā un Mali. Pārējās operācijās dienošajiem, tostarp, Irākā izvietotajiem bija iespēja balsot pa pastu vai doties atvaļinājumā. Balsojumu CVK mājas lapā internetā skatīt šeit.

LA.lv