Mobilā versija
+14.3°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
26. februāris, 2015
Drukāt

Par ko latviešu avīzes rakstīja pirms gadiem 100 – 1915. gada 27. februārī

Foto - LETAFoto - LETA

“Dzimtenes Vēstnesis”

Bezbiļetnieku skaits uz vietējiem dzelzceļiem sāk mazināties. Tā pagājušā decembrī pieķerti pavisam 783 “zaķi” (pret 1008 novembrī). Rekordu “zaķu” ķeršanā šoreiz uzstādījis virskonduktors S. ar 108 “zaķiem”, par ko tam izsniegti 12 rbļ. atlīdzinājuma. Visiem dzelzceļa ierēdņiem par bezbiļešu pasažieru uziešanu izsniegti 97 rbļ. atlīdzinājuma. Gada laikā pienākto “zaķu” skaits uz Rīgas–Orlas dzelzceļa pārsniedz 10 000 personas.

“Ņevas Viļņi”

Vēl viens obligatorisks noteikums. Vidzemes, Kurzemes un Igaunijas iedzīvotājiem, izņemot Pētera Lielā un Daugavgrīvas cietokšņu rajonus, aizliegta uzbāzīga nekaunīga izturēšanās pret kara ierēdņiem un katra iemaisīšanās atklātās vietās oficieru un vecāko kara ierēdņu rīcībā pret apakškareivjiem. Vainīgos sodīs ar naudu līdz 3000 rubļiem vai ar cietumu un cietoksni līdz 3 mēnešiem.

“Jaunās Latviešu Avīzes”

Valmiera. Tējnīcas. Sākot ar 1915. gadu šeit ir atvērtas daudz tējnīcas alus bodu un traktieru vietā. Priekš jauna gada nebija vairāk kā četras tējnīcas. Bet tagad to skaits ir stipri vairojies. Gandrīz katras alus bodes vietā rēgojas tējnīcas izkārtnes. Publikā liela patikšana tējnīcām. Saldus. Kratīšanas. Dažas dienas atpakaļ policija izdarīja vairākās vietās kratīšanas, jo pilsētiņā bij izplatīts liels daudzums vairāk kā 30 pantus gara pornogrāfiska paskvila par vietējiem skolniekiem un skolniecēm. Vainīgais atrasts. Pie kratīšanas atrasta vēl otra paskvila, kura vēl nebij pabeigta.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+