×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. oktobris, 2014
Drukāt

Par ko mācīties, lai izbēgtu no profesijas “bezdarbnieks”? “LA” diskusija Lauberē (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ina Druviete. LR izglîtîbas un zinâtnes ministre. Grâmatu svçtki Laubere. 03/10/2014 foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Skolotāju dienas priekšvakarā Grāmatu svētkos Lauberē notika “Latvijas Avīzes” publiskā diskusija
“Kam amats, tam maize. Par profesionālo, interešu un mūžizglītību.” Tajā uz sanākušo interesentu jautājumiem atbildēja gan izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (vienotība), gan partijas “Latvijas Attīstībai” ģenerālsekretārs Juris Pūce.

Cik nozīmīgi ir skolas izvēli saistīt ar darba dzīvi un kāpēc vajadzētu mācīties visu mūžu, par ko mācīties jauniešiem, lai nākotnē būtu garantēts labs un ienesīgs darbs – šie bija jautājumi uz kuriem atbildi vēlējās saņemt sanākušie lauberieši.

Abi runātāji bija piesardzīgi savās prognozēs, lūk, Jura Pūces nākotnes vīzija: “Neviens nevar pateikt, kādi speciālisti būs vajadzīgi pēc 30 gadiem. Skolai un vecākiem savi bērni jāgatavo tam, ka dzīves laikā būs jāmācās kāda jauna profesija un, iespējams, vajadzēs mainīt darbu. Pieprasījums pēc cilvēkiem ar zemām prasmēm nākotnē būs ļoti mazs. Tagad izteikti trūkst elektriķi, metinātāji, šie speciālisti tirgū ir zelta vērtē. Vēlāk Latvijā būs liels trūkums pēc dažādiem inženieriem. Tāpēc jāmotivē jaunieši mācīties tehniskās zinātnes un izvēlēties profesionālo izglītību.”

Tāpēc jau tuvākajos gados visās skolās vajadzētu labāk mācīt fiziku un ķīmiju. Diemžēl tieši šo priekšmetu skolotāji šobrīd visvairāk trūkst. Kā to risināt un pēc cik ilga laika varētu būt obligātais eksāmens ķīmijā vai fizikā, uzzināsiet lasot pinu diskusijas aprakstu trešdienas 8. oktobra “Latvijas Avīzē”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Praktiskaas zinaashanas, kuraas jaastraadaa ar rokaam un galvu!

Draugiem Facebook Twitter Google+