×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. augusts, 2016
Drukāt

Par ko rakstīja avīzes pirms 100 gadiem – 1916. gada 26. augustā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

“Jaunais Vārds”

Druviena. “Ziemeļpalīdzības” ēdināšanas punkts Pērļi jau no maija mēneša baro bēgļus ar gluži samaitājušamies miltiem. Jūnijā un jūlijā miltus izsniedza sapelējušamies gabalos, smirdošus, ka pat lopi neēda. 1. augustā nemaz miltus nedeva – teica, ka došot nākošo reizi, bet tagad 15. augustā dabūjām atkal sapelējušus miltus un arī tikai priekš vienas reizes. Tāpat visu vasaru nav cukura un ziepes. Katru izsniedzamo reizi produktu daudzums samazinās, vai arī tiek sagrozīts. Mājā pārsverot produktus, arvien trūkst no svara 1-2 mārciņas. Uz priekšu bēgļiem produktus vairs neizsniegšot, bet ar 1. septembri naudā 6 rbļ. uz cilvēka mēnesī.

 

“Dzimtenes Vēstnesis”

Burtnieki. Rudzu sējamais laiks jau ir klāt, bet zemkopji netiek pie sēšanas, jo nav vēl dabūti apsolītie mākslīgie mēsli un arī dažam sēklas trūkst, tā kā lietaina laika dēļ vēl ļoti maz rudzu ir nokults. Rudzu raža šogad ir diezgan maza, jo izkuļ tikai 10-12 pūri no pūrvietas un dažs vēl mazāk, kam par iemeslu bija neizdevīgais ziedēšanas laiks un arī mākslīgo mēslu nesēšana pagājušā rudenī aiz vāciešu iebrukuma bailēm. Tādēļ arī šoruden saimnieki vilcinājās ar sēšanu un brauc uz Valmieru pie biedrībām apvaicāties, vai pasūtītie mēsli jau nav pienākuši. Lietus līst gandrīz vai katru dienu, kādēļ lauku darbi nokavējas un auzas arī negatavojas, tā ka jāsāk jau baidīties par salnām.

 

“Rīgas Ziņas”

Nenosūtītu pasta sūtījumu pēdējā laikā centrālā pasta kantorī sakrājies diezgan daudz. Pie tam vainojama ir pate publika, kura neievēro pasta noteikumus. Visvairāk paliek nenosūtītas avīzes, kas adresētas uz aktīvo armiju, bet nodotas pastā bez markām. Tālāk atzīmējama publikas nolaidība, sūtot vaļējas vēstules: nepareiza adrese vai pavisam tā nav uzrakstīta utt. Vispār, publikai vajadzētu būt uzmanīgākai, lai novērstu nenosūtītu pasta sūtījumu sakrāšanos pasta iestādēs.

 

Brīvmākslinieks, pianists Pauls Šuberts, Pēterpils konservatorijas laureāts, slavenās profesores A. Esipovas skolnieks, uzturas patlaban Rīgā un ir nodomājis dot klavieru stundas. Paula Šuberta mākslinieka spējas ir vispār atzītas un viņa pedagoģiskas dāvanas ir ieguvušas ievērību, uz ko aizrādām interesentiem. Pauls Šuberts ir runājams Inženieru ielā 1, dz.1, no 1. septembra š.g. katru dienu no plkst. 3-4 dienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+