handball.lv

Par ko runāja, to dabūja – handbolistiem zaudējums Ungārijā 0

Latvijas handbola izlase 2018.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē trešdien ar rezultātu 16:24 (6:11) viesos zaudēja Ungārijai. Latvijas izlase spēlēja bez vairākiem līderiem, kuri šo izlašu pauzi izmantoja savainojumu apārstēšanai, aizbildinoties, ka šoruden uzvarēt kādu pretinieku cerības ir maz.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Rezultatīvākie spēlētāji Latvijas izlasē bija Toms Lielais un Jānis Pavlovičs, kuri iemeta četrus vārtus. Latvija šajā spēlē tika pie diviem soda metieniem, kurus abus realizēja Pavlovičs. Tikmēr pa diviem precīziem metieniem Egila Politera, Raimonda Trifanova un Māra Veršakova kontā.
Savukārt mājiniekiem atzīmējās Gergejs Haršāņi, kurš guva astoņus vārtus, tajā skaitā realizējot piecus no pieciem soda metieniem.

Pirmās trīs minūtes komandas nespēja noslēgt uzbrukumus ar gūtiem vārtiem, bet ceturtajā minūtē Valdis Gūtmanis, kurš valstsvienībā atgriezies pēc sešu gadu pārtraukuma, atklāja cīņas rezultātu. Tiesa, pēc nepilnas minūtes ungāri panāca izlīdzinājumu, bet vēl pēc trim minūtēm mājinieki bija panākuši vadību ar 3:1. Astotajā minūtē Pavlovičs ar precīzu metienu vienus vārtus atguva, taču pēc divām minūtēm pretinieki realizēja soda metienu, kas ļāva atjaunot divu vārtu pārsvaru.

Vēlāk pusminūtes laikā ungāri panāca jau trīs vārtu pārsvaru, bet Lielais samazināja deficītu līdz diviem vārtiem (3:5). Tomēr puslaika vidū mājinieki nopelnīja vēl vienu soda metienu, kas tika realizēts, bet vēlāk mājinieki panāca arī 7:3. Šāds rezultāts uz tablo saglabājās nepilnas četras minūtes, bet pēc tam laukuma saimnieki jau panāca piecu vārtu pārsvaru.
Deviņu minūšu sauso periodu Latvijas izlasē pārtrauca Lielais, kurš vienus vārtus atguva. Tāpat Lielais guva arī nākamos divus vārtus Latvijas valstsvienībai, kas ļāva saglabāt četru vārtu deficītu (6:10). Pusotru minūti pirms puslaika beigām viesi nonāca mazākumā, turklāt Haršāņi realizēja savu trešo soda metienu, tādējādi pārtraukumā komandas devās rezultāta tablo vēstot 11:6 Ungārijas izlase labā.

Otrā puslaika sākumā ungāri panāca 12:6, bet pēc pāris minūtēm Rihards Leja vienus vārtus atguva. Minūti vēlāk latvieši nopelnīja savu pirmo soda metienu mačā, ko realizēja Pavlovičs (8:12). Tiesa, nākamās astoņas minūtes Latvijai ar uzbrukumiem neveicās, tādējādi nonākot iedzinējos ar 8:15. Nerezultatīvie uzbrukumi Latvijas izlases galvenajam trenerim Uģim Vikštremam lika ņemt pārtraukumu, pēc kura laukuma saimnieki panāca 16:8. Lai gan Māris Veršakovs vienus vārtus atguva, tomēr pretinieki ātri atjaunoja astoņu vārtu pārsvaru.

Uz nākamajiem pretinieku vārtiem ar diviem precīziem metieniem atbildēja Politers, taču Haršāņi vēlreiz realizēja soda metienu, kas ļāva saglabāt astoņu vārtu handikapu (19:11). Nākamajās septiņās minūtēs ar gūtiem vārtiem atzīmējās Pavlovičs un Trifanovs, taču precīzi bija arī ungāri, tādējādi neļaujot viesiem pietuvoties vēl tuvāk. Mača pēdējās minūtēs nepilnas minūtes laikā atzīmējās Trifanovs un Veršakovs, bet arī uz viņu gūtajiem vārtiem ungāri nepalika atbildi parādā. Mača pēdējā minūtē Pavlovičs iemeta soda metienu, bet četras sekundes pirms finālsvilpes Haršāņi pielika punktu mājinieku uzvarai, tādējādi Latvija cieta zaudējumu ar 16:24.

Turpinājumā nākamajā mačā svētdien Latvija Valmierā uzņems augustā Riodežaneiro par olimpisko čempioni kļuvušo Dāniju, bet atlikušie šī posma mači tiks aizvadīti nākamā gada maijā un jūnijā. Šajā apakšgrupā spēlēs arī Nīderlande.