×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Par kokmateriālu nelikumīgu tirdzniecību būs stingrākas sankcijas

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Par nelikumīgi iegūto kokmateriālu vai no tiem iegūtu koka izstrādājumu laišanu tirgū tiks noteiktas nacionāla līmeņa sankcijas, paredz valdības akceptētie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Grozījumi tika izstrādāti saskaņā ar Eiropas Padomes regulu, ar ko nosaka pienākumus tirgus dalībniekiem, kas laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus.

Patlaban Administratīvo pārkāpumu kodeksā jau ir noteikts sods par nelikumīgu koku ciršanu, taču nav noteiktas sankcijas par regulas prasību pārkāpumiem attiecībā uz importētajiem kokmateriāliem vai koka izstrādājumiem.

Projektā paredzēts sods par nelikumīgi iegūtu kokmateriālu vai no tiem iegūtu koka izstrādājumu laišanu tirgū, kā arī sods par izcelsmes likumības pārbaužu sistēmas nenodrošināšanu. Paredzēta plaša sankciju amplitūda, augstākos naudas sodus piemērojot gada laikā atkārtotu pārkāpumu gadījumos.

Par nelikumīgi iegūtu kokmateriālu vai no tiem iegūtu koka izstrādājumu pirmreizēju laišanu tirgū fiziskajām personām paredzēts sods no 100 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 1000 līdz 14000 eiro, konfiscējot šos kokmateriālus vai koka izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Savukārt par kokmateriālu un koka izstrādājumu izcelsmes likumības pārbaužu neveikšanu un likumības pārbaužu sistēmas nenodrošināšanu fiziskajām personām izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu no 100 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu no 500 līdz 7000 eiro.

Ministrijas skaidrojumā arī norādīts, ka Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikts sods par medību noteikumu pārkāpšanu, tomēr tas nav izmantojams attiecībā uz savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošanas noteikumu pārkāpšanu. Tāpēc tiks precizēta administratīvo pārkāpumu likumdošana, lai sodu varētu piemērot arī šajā nozarē. Īpaši būtiski tas ir šobrīd, kad piebarošanas noteikumu kontrole nepieciešama Āfrikas cūku mēra izplatības dēļ.

Grozījumi vēl tiks skatīti Saeimā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+