Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
27. janvāris, 2015
Drukāt

Par kokmateriālu nelikumīgu tirdzniecību būs stingrākas sankcijas

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Par nelikumīgi iegūto kokmateriālu vai no tiem iegūtu koka izstrādājumu laišanu tirgū tiks noteiktas nacionāla līmeņa sankcijas, paredz valdības akceptētie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Grozījumi tika izstrādāti saskaņā ar Eiropas Padomes regulu, ar ko nosaka pienākumus tirgus dalībniekiem, kas laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus.

Patlaban Administratīvo pārkāpumu kodeksā jau ir noteikts sods par nelikumīgu koku ciršanu, taču nav noteiktas sankcijas par regulas prasību pārkāpumiem attiecībā uz importētajiem kokmateriāliem vai koka izstrādājumiem.

Projektā paredzēts sods par nelikumīgi iegūtu kokmateriālu vai no tiem iegūtu koka izstrādājumu laišanu tirgū, kā arī sods par izcelsmes likumības pārbaužu sistēmas nenodrošināšanu. Paredzēta plaša sankciju amplitūda, augstākos naudas sodus piemērojot gada laikā atkārtotu pārkāpumu gadījumos.

Par nelikumīgi iegūtu kokmateriālu vai no tiem iegūtu koka izstrādājumu pirmreizēju laišanu tirgū fiziskajām personām paredzēts sods no 100 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 1000 līdz 14000 eiro, konfiscējot šos kokmateriālus vai koka izstrādājumus vai bez konfiskācijas.

Savukārt par kokmateriālu un koka izstrādājumu izcelsmes likumības pārbaužu neveikšanu un likumības pārbaužu sistēmas nenodrošināšanu fiziskajām personām izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu no 100 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām izteiks brīdinājumu vai uzliks naudas sodu no 500 līdz 7000 eiro.

Ministrijas skaidrojumā arī norādīts, ka Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikts sods par medību noteikumu pārkāpšanu, tomēr tas nav izmantojams attiecībā uz savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošanas noteikumu pārkāpšanu. Tāpēc tiks precizēta administratīvo pārkāpumu likumdošana, lai sodu varētu piemērot arī šajā nozarē. Īpaši būtiski tas ir šobrīd, kad piebarošanas noteikumu kontrole nepieciešama Āfrikas cūku mēra izplatības dēļ.

Grozījumi vēl tiks skatīti Saeimā.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+