Latvijā
Politika

“Par” kongresā gaidāmas asas domstarpības22

Foto: LETA

Partijas “Kustība Par!” biedri sestdien sanāks uz kongresu, lai lemtu par apvienības veidošanu ar partijām “Latvijas Attīstībai” un “Izaugsme”. Pēc portāla LA.lv rīcībā esošas neoficiālas informācijas “paristu” rindās domas par iespējamajiem partneriem dalās.

Partijas līderis Daniels Pavļuts kongresā, visticamāk, piedāvās biedriem lemt par apvienību ar partijām “LA” un “Izaugsme”.

Taču partijas biedru iekšējās sarakstes diskusijās šie partneri saņēmuši arī kritiku.

“Partijas “LA” valdē ir cilvēki ar neviennozīmīgu vērtējamu reputāciju,” kustības “Par” domubiedru diskusijās raksta kāds Ervins Aksjonovs, atgādinot par Jura Pūces interešu konfliktu, Edgara Jaunupa iesaistīšanos apšaubāmas izcelsmes finansējuma piesaistē, Baibas Fromanes saistību ar ātro kredītu nozari.

“Arī starp partijas regulārajiem biedriem ir cilvēki, kuru reputācija met ēnu uz partiju, piemēram Emīls Jakrins. Un partijai patīk piesaistīt cilvēkus, kuru foto var izlīmēt pirms vēlēšanām, neskatoties uz to, ka viņu iepriekšējais veikums var tikt uztverts neviennozīmīgi – Andrejs Žagars, Mārtiņš Bondars,” turpina E. Aksjonovs, uzskaitot arī “LA” šaubīgākos ziedotājus.

Savukārt cits “Par” biedrs Endijs Lisovskis šodien savā blogā publicējis uzrunu partijas biedriem, kurā kritizē “LA” par tāda “kolorīta” tēla kā Mārtiņš Bondars uzņemšanu. Tomēr par spīti šiem “kolorītajiem” tēliem Lisovskis aicina atbalstīt apvienības veidošanu.

“Par” rindās esot vēl vairāki cilvēki, kas drīzāk vēlētos veidot apvienību ar partiju “Progresīvie” nevis “LA”. Līdz šim gan abām partijām sarunas nav vedušās – “Progresīvie” ir nemierā ar divu “Par” pārstāvju (Ints Dālderis, Lolita Čigāne) darbošanos valdošās koalīcijas partijas “Vienotība” Saeimas frakcijā.

“It kā vārdos vienmēr tiek atgādināts, ka šī apvienība ir atvērta arī mums, bet reālā un praktiskā darbība no “Par” vadības puses liecina par pretējo,” vērtēja partijas “Progresīvie” priekšsēdētājs Roberts Putnis.

Jautāts vai apmeklēs iespejamo partneru kongresu, Putnis atteica, ka esot “izlūgts” – proti, “Par” vadītājs Pavļuts, aizbildinoties ar saspringto darbakārtību, lūdzis “Progresīvo” pārstāvjus neapmeklēt šo kongresu viesa statusā.

Pavļuts partijas izplatītajā paziņojumā norāda: “Kongresā Kustības “Par!” biedri būs tie, kas lems par mūsu turpmāko vēlēšanu stratēģiju un dalību politisko partiju apvienībā ar partijām “Latvijas Attīstībai” un “Izaugsme”. Vēlos uzsvērt, ka Kustības “Par!” biedriem ir centrālā loma, veidojot “Par!” piedāvājumu taisnīgai un modernai Latvijai vienotā Eiropā.”

Sarunā ar portālu LA.lv Pavļuts pauda pārliecību, ka apvienības veidošanas iecere kongresā gūs vairākuma atbalstu, jo partijas vadība ieguldījusi lielu darbu biedru informēšanā. Viņš arī uzsvēra, ka nenotiek izšķiršanās starp “LA” un “Progresīvajiem”:”Mēs veidojam plašu sociālliberālu apvienību, kurai aicināti pievienoties arī citi līdzīgi domājoši spēki.”

Partija “Kustība Par!” dibināta 2017. gada 26. augustā un šobrīd tajā ir 543 biedri.

LA.lv