×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
23. marts, 2018
Drukāt

“Par” kongresā gaidāmas asas domstarpības (23)

Foto: LETAFoto: LETA

Partijas “Kustība Par!” biedri sestdien sanāks uz kongresu, lai lemtu par apvienības veidošanu ar partijām “Latvijas Attīstībai” un “Izaugsme”. Pēc portāla LA.lv rīcībā esošas neoficiālas informācijas “paristu” rindās domas par iespējamajiem partneriem dalās.

Partijas līderis Daniels Pavļuts kongresā, visticamāk, piedāvās biedriem lemt par apvienību ar partijām “LA” un “Izaugsme”.

Taču partijas biedru iekšējās sarakstes diskusijās šie partneri saņēmuši arī kritiku.

“Partijas “LA” valdē ir cilvēki ar neviennozīmīgu vērtējamu reputāciju,” kustības “Par” domubiedru diskusijās raksta kāds Ervins Aksjonovs, atgādinot par Jura Pūces interešu konfliktu, Edgara Jaunupa iesaistīšanos apšaubāmas izcelsmes finansējuma piesaistē, Baibas Fromanes saistību ar ātro kredītu nozari.

“Arī starp partijas regulārajiem biedriem ir cilvēki, kuru reputācija met ēnu uz partiju, piemēram Emīls Jakrins. Un partijai patīk piesaistīt cilvēkus, kuru foto var izlīmēt pirms vēlēšanām, neskatoties uz to, ka viņu iepriekšējais veikums var tikt uztverts neviennozīmīgi – Andrejs Žagars, Mārtiņš Bondars,” turpina E. Aksjonovs, uzskaitot arī “LA” šaubīgākos ziedotājus.

Savukārt cits “Par” biedrs Endijs Lisovskis šodien savā blogā publicējis uzrunu partijas biedriem, kurā kritizē “LA” par tāda “kolorīta” tēla kā Mārtiņš Bondars uzņemšanu. Tomēr par spīti šiem “kolorītajiem” tēliem Lisovskis aicina atbalstīt apvienības veidošanu.

“Par” rindās esot vēl vairāki cilvēki, kas drīzāk vēlētos veidot apvienību ar partiju “Progresīvie” nevis “LA”. Līdz šim gan abām partijām sarunas nav vedušās – “Progresīvie” ir nemierā ar divu “Par” pārstāvju (Ints Dālderis, Lolita Čigāne) darbošanos valdošās koalīcijas partijas “Vienotība” Saeimas frakcijā.

“It kā vārdos vienmēr tiek atgādināts, ka šī apvienība ir atvērta arī mums, bet reālā un praktiskā darbība no “Par” vadības puses liecina par pretējo,” vērtēja partijas “Progresīvie” priekšsēdētājs Roberts Putnis.

Jautāts vai apmeklēs iespejamo partneru kongresu, Putnis atteica, ka esot “izlūgts” – proti, “Par” vadītājs Pavļuts, aizbildinoties ar saspringto darbakārtību, lūdzis “Progresīvo” pārstāvjus neapmeklēt šo kongresu viesa statusā.

Pavļuts partijas izplatītajā paziņojumā norāda: “Kongresā Kustības “Par!” biedri būs tie, kas lems par mūsu turpmāko vēlēšanu stratēģiju un dalību politisko partiju apvienībā ar partijām “Latvijas Attīstībai” un “Izaugsme”. Vēlos uzsvērt, ka Kustības “Par!” biedriem ir centrālā loma, veidojot “Par!” piedāvājumu taisnīgai un modernai Latvijai vienotā Eiropā.”

Sarunā ar portālu LA.lv Pavļuts pauda pārliecību, ka apvienības veidošanas iecere kongresā gūs vairākuma atbalstu, jo partijas vadība ieguldījusi lielu darbu biedru informēšanā. Viņš arī uzsvēra, ka nenotiek izšķiršanās starp “LA” un “Progresīvajiem”:”Mēs veidojam plašu sociālliberālu apvienību, kurai aicināti pievienoties arī citi līdzīgi domājoši spēki.”

Partija “Kustība Par!” dibināta 2017. gada 26. augustā un šobrīd tajā ir 543 biedri.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Mahinatoru, praidistu, liberastu, genderistu apvienība.

 2. Vēl trūka geju partiju apvienības Atbildēt

  Nu Tagad mums būs sava geju un lesbiešu partiju apvienība. Vēl klāt būs ZZS + Saskaņa un pareizi teikts – visi ministri būs geji.

  Nu ir mums geju partiju apvienība, Uz priekšu, uz komunisma uzvarua ar ZZS un Saskaņu.

 3. Es kā cilvēks, kurš vienmēr balsojis tikai par “sorosītiem” un “liberastiem”, kurš vienmēr un visās lietās devis priekšroku “geiropas” nevis ulmaņlaika latviskajām vai – Dievs pasarg – “duhovnajas Rossijas” vērtībām, kurš vispār Latvijā uzturas tikai tāpēc, ka vecuma un veselības stāvokļa ‘dēl nav varējis pārcelties uz to pašu “geiropu”, ar bažām gaidu rudeni un vēlēšanas. Diemžēl liberālo, eiropeisko partiju izčākstēšanas dēļ ZZS un Saskaņas koalīcijā nākošajā Saeimā un valdībā izskatās teju nenovēršama. ZZS uzskatu vēl par daudzkārt lielāku ļaunumu nekā Saskaņu, jo ar pēdējiem vismaz viss ir skaidrs. Taču ZZS (ne gluži visi, bet lielākā daļa noteikti) ies kopā kaut ar pašu vellu, ja tas viņiem būs izdevīgi. Tiešām brīnums, ka pat pēc “oligarhu sarunu skandāliem”, kur Lembergs skaidri un gaiši pateica, ka ZZS frakcijā nedrīkst būt cilvēki, kuri kaut kādu ideoloģisku vai citu iemeslu dēļ nevēlas koalīciju ar Saskaņu, kā arī Lemberga vairākkārt izteikto noraidošo pozīciju pret NATO, ZZS aptaujās ir vispopulārākā starp (it kā) latviskajām partijām. Izskatās, ka latvieši paši – balsojot par ZZS, pamazām, palēnām, bet nenovēršami, virzīs Latviju Krievijas virzienā!

 4. Lai saskaitās!
  Muldēt nav darīt!

 5. nevarētu kļūt par pirmo valsti ES ,kura izbeidz māžoties ar partiju listēm. Saskaņā ar Satversmi ,vēlēšanās tiek ievēlēti Latvijas patrioti ,radoši,domājoši, uz visu iedzīvotāju labklājības attīstību vērsti cilvēki.

 6. Ja fantazija darbojas var jau nodibinat vel dazadas “partijas”,ka piemeram tumsa vai gaisa alus cienitaju,lielpedu ,udensgalvju u.t.t. partijas.

 7. skuju takas novēlējums Atbildēt

  šī sorosa paplašinātā pārstavniecība Latvijā – “kustiba par” – varētu vēl palielīties biedrenes-prostitūtas Džeina Tamuļevičas varoņdarbiem.

 8. Soross arī teiks uzrunu?

 9. Savāda partija. Daži ļoti pieredzējuši politisko intrigu veidotāji piesaistījuši bariņu pārlberāli (ne jau ekonomikā) noskaņotu cilvēku, lai tiktu varā. Turklāt grib apvienoties nevis ar ideoloģiski tuvajiem progresīvajiem, bet diezgan smirdīgo Pūces naudu :))

 10. Kāpēc Latvija nevarētu būt pirmā valsts pasaulē, kurā visi ministri būtu jautrie zēni? PAR!

 11. Progresīvie liberasti visi viņi! Šos ievēlēs, tad visādas sūda stambulas konvencijas, homolezbotranspersonu uc. partnerattiecības tiks likumdošanā stiprinātas, tālāk geju laulības, viņķeles grāmatiņas bērnudārzos un visi citi varavīkšņainie labumi. Jāmaina arī himnas vārdi, jo “tautu dēli” un “tautu meitas” neder – pārāk jau nu uz konkrētu dzimumu norāda! “Dievs”, pirmais vārds himnā, arī neder – vīriešu dzimtē! Negribu tādus laikus Latvijā!

 12. viena liekēžu BANDA , kura ,, kalpos ” tautas interesēs !

 13. vieni vēži - . Atbildēt

  visās “kustībās” ir iefiltrējušies grāvēji no citām “kustībām” un ņiguņega iet vaļā…

 14. gruģiņins........ Atbildēt

  Laužas pie siles, bet tur jau lembis, brigmanis ir iekšā ar visām četrām kājām……..Pirdistiem nespīd savus šņukurus tur iestūķēt…….Samējiem jāstāv pie ratiem un jāskatās lai jaunpups neapdiŗš ilksis……

 15. vēl dažas politiskās prostitūtas cer uz tautas īso atmiņu…

 16. Ceru, ka viņiem nespīd.

 17. vidņi un viņķeļi?

 18. Ja LA/Izaugsme domā ka ar netīru naudu var attīrīt Latvijas politiku, tad vai nu viņi ir debīli vai liekuļi!

 19. Tumsoņu sabantujs- vinķeļu brandža,procevska,cien.aktiera Strengas puika un vēl vesels bars nāpšļu!

 20. NA atbalstītājs Atbildēt

  Kārtējie pirmsvēlēšanu “glābēji”. Cik ilgi var cilvēkus muļķot?

Draugiem Facebook Twitter Google+