×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Par Korānu dedzināšanu atbildīgie ASV karavīri tiks disciplināri sodīti

Foto - AFPFoto - AFP

Seši ASV karavīri, kas atbildīgi par Korānu eksemplāru dedzināšanu Afganistānā, saņems disciplināru sodu, paziņojusi Savienoto Valstu armija.

Krimināllieta par musulmaņu svēto rakstu dedzināšanu gan netiks sākta, jo izmeklēšanā noskaidrots, ka karavīru mērķis nebija izrādīt necieņu islāmam. Atbildīgajām militārpersonām tiks piemēroti “administratīvie sodi,” piemēram, pakāpes samazināšana, papildu pienākumi uzlikšana vai atalgojuma samazināšana.

Atklātībā nonākot informācija par Korānu dedzināšanu ASV karabāzē, Afganistānā izcēlās plaši protesti, kuros dzīvību zaudēja vismaz 30 cilvēki. Tika nošauti arī divi ASV karavīri. Bagramas gaisa spēku bāzē, kas atrodas uz ziemeļiem no Kabulas, tika sadedzināti aptuveni simts Korāna un citu reliģisko tekstu sējumi. Vēl 53 Korāna un 162 citu reliģisko tekstu sējumi tika paglābti no sadedzināšanas. Visas šīs grāmatas gan tikušas sabojātas.

Musulmaņu svēto rakstu sējumi tika konfiscēti ieslodzītajiem, pamatojoties uz bažām, ka grāmatas tika izmantotas, lai nodotu slepenus vēstījumus. Daļēji notikušajā vainojams arī tulks, kas apgalvojis, ka vairumā šo tekstu bija pausti ekstrēmistiski uzskati. Izmeklēšanā arī noskaidrots, ka amerikāņu karavīri bija ignorējuši afgāņu, tostarp kāda vietējā karavīra, aicinājumus nededzināt šos rakstus.

Tikmēr kļuvis zināms, ka sodu saņems arī trīs ASV jūras kājnieki, kuri kādā videoierakstā redzami ņirgājamies par afgāņu teroristu pašnāvnieku līķiem. Visi trīs karavīri atzinuši vainu. Viens atzinis, ka “urinējis uz miruša talibu kaujinieka līķa,” cits atzinis savu vainu par fotografēšanos ar cilvēku upuriem, bet trešais – par melošanu izmeklētājiem. Sīkāku informāciju par karavīriem piemēroto disciplinārsodu armija sola publiskot vēlāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+