Lasītāju viedokļi

Par kultūras ministres vizīti Austrālijā 
 0

Foto – LETA

Kā bijušais Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) prezidija priekšsēdis, ilggadējs latviešu sabiedrības darbinieks un latviešu bērnu un jauniešu nometnes “Dzintari” valdes priekšsēdis uzskatu, ka uzbrukumi kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei par vizīti Austrālijā, Adelaidē, ir nepamatoti, neizprotot situācijas būtību.


 

Ministres vizīte Austrālijā un piedalīšanās pasākumos deva iespēju Austrālijas latviešiem iepazīties ar Latvijas kultūras ministri. Ar viņu tikās gan gados vecākie tautieši, gan jaunieši, gan pavisam mazi bērni.

Šī tikšanās mums deva iespēju parādīt un pastāstīt ministrei un līdz ar to arī Latvijai, kā mēs dzīvojam, kā uzturam latvietību sevī šeit, tik tālu no mūsu tēvzemes. Tā deva iespēju katram no mums parādīt Latvijai un Latvijas valdībai, ka mūsos mājo dziļa latviskā pārliecība un piederības sajūta un ka latviešiem un Latvijai vēlam tikai labu gan domās, gan darbos. Latvijas valdības interese par Austrālijā dzīvojošajiem latviešiem šeit tiek augstu vērtēta. Ministres dalība Austrālijas latviešu pasākumos ir praktisks un tiešs pierādījums tam, ka Latvijai esam svarīgi.

Kultūras ministre piedalījās arī latviešu skolotāju seminārā un uzklausīja problēmas, kas saistītas ar ilgo prombūtni no Latvijas. Uzklausīja mūsu centienus un vēlmes izglītot un sniegt latviskās vērtības mūsu jauniešiem un bērniem.

Austrālijas latviešu Kultūras dienas sākās 26. decembrī un beidzās 1. janvārī, bet pēc Kultūras dienām notika “3×3” nometne, kas ilga no 2. līdz 8. janvārim, un ministre piedalījās nometnes pirmajās dienās. Uzskatu, ka tad, ja ministre šeit būtu viesojusies īsāku laiku, ļoti daudz no tā, ko ieguvām, tiktu zaudēts.

Austrālijas latviešiem bija iespēja uzklausīt informāciju par grozījumiem Pilsonības likumā un dubultpilsonības iespējām. Mēs šajā sakarā gribam tādas pašas tiesības, kādas ir ES un NATO valstu pilsoņiem. Latvieši norādīja, ka pašreizējais Pilsonības likuma projekts nevēlami diskriminē jauniebraucējus no Latvijas.

Ļoti vērtīga informācija tika pasniegta par Dziesmu un deju svētkiem, to norisi, biļetēm, dalību tajos un citiem jautājumiem.

Gribu norādīt, ka Austrālija atrodas ļoti tālu no Latvijas. Pārlidojums ilgst vairāk par 20 stundām, mainoties laika zonām. Tas ir ļoti smags fizisks pārbaudījums ikkatram cilvēkam.

Dāvids V. Dārziņš

 

Uzziņa

Kultūras ministres Žanetes Jaunzemes-Grendes komandējums Austrālijā nonācis sabiedrības redzeslokā pēc LNT ziņu sižeta trešdien, kurā izskanēja informācija, ka pēdējās trīs komandējuma dienās ministre ar līdzi braukušo vīru pārcēlusies uz dārgāku pludmales viesnīcu. Ministre kopā ar vīru izmitinājušies par valsts naudu apmaksātā viesnīcā. Tikmēr saistībā ar neoficiālu informāciju par veidu, kādā lidojumam uz Austrāliju varētu būt iegādātas aviobiļetes, portāls ”Pietiek.com” vērsies ar iesniegumu Valsts policijā. Savukārt avīze “NRA” vakar ziņoja, ka ministres vīrs savu dzīvošanu Austrālijā apmaksājis no savas kabatas.

 

 

 

LA.lv