×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. novembris, 2013
Drukāt

Par labākā sporta skolotāja godu cīnīsies seši pedagogi

Foto: LETAFoto: LETA

Bērni vingro sporta stundā Šimona Dubnova Rīgas Ebreju vidusskolā.

Piektdien, 29.novembrī, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā norisināsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) organizētā konkursa “Gada sporta skolotājs” otrā kārta, kur galveno titulu un piemiņas balvu turpinās sacensties seši pedagogi, portālu “LA.lv” informēja IZM.

Par labākā sporta skolotāja godu sacentīsies Evita Auniņa no Liepājas 8.vidusskolas, Irēna Sproģe no Gulbenes vidusskolas, Aivars Eņģelis no Dursupes pamatskolas, Dace Ametere no Rīgas Ziepniekkalna sākumskolas, Sintija Robule-Ciganska no Lādezera pamatskolas un Skaidrīte Baško no Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas.

Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēja iesūtītos pieteikumus un pretendenta profesionālo pieredzi. Rezultātā izvirzīti seši labākie sporta pedagogi, kuri sacentīsies otrajā kārtā. Tās laikā komisija vērtēs konkrētu uzdevumu izpildi, titula pretendentiem vadot sporta stundu Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā.

Visi kārtas dalībnieki saņems konkursa atbalstītāju SIA “Felici” un biedrības “Latvijas Olimpiskā komiteja” sarūpētās balvas, bet trīs augstākā punktu skaita ieguvēji tiks nominēti titulam “Gada sporta skolotājs”, kā arī katrs saņems dāvanu kartes sporta inventāra iegādei savai izglītības iestādei 330 latu apmērā.

Konkursa uzvarētāju un titula “Gada sporta skolotājs” ieguvēju paziņos “Latvijas Gada balva sportā 2013” apbalvošanas pasākumā šā gada 27.decembrī, Rīgā, kultūras centrā “Ziemeļblāzma”.

Vērtēšanas komisijā šogad ir pārstāvji no IZM Sporta un jaunatnes departamenta, Valsts izglītības satura centra un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, Siguldas sporta skolas direktors un Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padomes valdes loceklis Aivars Fridrihsons, Rīgas 41.vidusskolas sporta skolotāja un titula “Gada sporta skolotājs 2007” ieguvēja Tija Tripāne, kā arī sporta žurnālists Lauris Lizbovskis.

Konkursa mērķis ir popularizēt sporta skolotāja nozīmi veselīgas jaunās paaudzes izglītošanas procesā un noteikt profesionālāko sporta skolotāju valstī 2013.gadā. Pretendentus dalībai konkursā varēja pieteikt pamatizglītības, vidējās izglītības iestādes un profesionālās izglītības iestādes, kā arī katra novada un pilsētas izglītības pārvalde.

Konkursu “Gada sporta skolotājs” ceremonijas “Latvijas Gada balva sportā” ietvaros IZM rīko jau devīto gadu. 2012.gadā konkursā uzvarēja Iveta Daude no Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, 2011.gadā – Anželika Šilberga no Ventspils 2.pamatskolas, 2010.gadā – Māris Priedītis no Valmieras Valsts ģimnāzijas, 2009.gadā – Maija Priedīte no Valmieras Valsts ģimnāzijas, 2008.gadā – Nadežda Povasare no Salaspils sākumskolas, 2007.gadā – Tija Tripāne no Rīgas 41.vidusskolas, 2006.gadā – Austris Āboliņš no Drabešu internātpamatskolas, 2005.gadā – Astra Kurme no Rīgas 5.speciālās internātpamatskolas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+