Uncategorized

Par labākajiem jaunajiem profesionāļiem lauksaimniecībā atzīst Lauri Lipski un Kristeru Kaņepi no Malnavas koledžas 0

LETA

Pasākumā “Lauki ienāk pilsētā” sestdien, 8. septembrī notikušajā nozares jauno profesionāļu meistarības konkursā “Lauksaimniecība” noskaidroti labākie topošie speciālisti, un par labākajiem atzīti Lauris Lipskis un Kristers Kaņepe no Malnavas koledžas, informēja konkursa rīkotāju pārstāvji.

Par medaļām kopumā cīnījās seši jaunieši no trīs profesionālās izglītības iestādēm, kurās tiek apgūta mācību programma “Lauku īpašuma apsaimniekotājs” un Lauris Lipskis un Kristers Kaņepe no Malnavas koledžas izcīnīja augstāko apbalvojumu un zelta medaļas. Savukārt otro vietu un sudraba medaļas saņēma Arvis Pēterēns un Mārtiņš Kārlis Biļinskis no Priekuļu tehnikuma, bet Signe Zumenta un Renāte Zāle no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības ierindojās trešajā vietā un ieguva bronzas medaļas.

Konkursanti savas zināšanas pārbaudīja augkopībā, lopkopībā un lauksaimniecības tehnikā, apliecinot gan teorētiskās, gan praktiskās iemaņas. Uzdevumu tematika ietvēra, piemēram, videi draudzīgas saimniekošanas priekšrocības, piena pārraudzības datu izpratni, lopbarības kvalitātes noteikšanu, izsējas normas aprēķinus, individuālo aizsardzības līdzekļu pareizu lietošanu, tehnikas apgūšanu pēc instrukcijas un citus jautājumus.

Darba uzdevumus izstrādāja un vērtēja nozares pārstāvji – eksperti. “Satura ziņā esam pacēluši diezgan augstu latiņu, līdz ar to izpildīt uzdevumus nav viegli. Prieks redzēt, ka jaunieši domā ārpus teorijas rāmjiem un cenšas jautājumus risināt radoši, liekot lietā loģisko domāšanu. Tas ir ļoti liels pluss, jo parāda, ka topošie lauksaimnieki analizē, nevis tikai pārstāsta grāmatu saturu,” norādīja viens no trim konkursa ekspertiem, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) nozares konkursu rīkoja, lai noskaidrotu labākos topošos nozares jaunos profesionāļus, veicinātu Latvijas profesionālās izglītības pievilcību un pilnveidotu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Konkurss norisinājās projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, kuru īsteno VIAA, un finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
“Rīgas dzirnavnieks” jaunās iekārtās plāno ieguldīt 396 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Stabiņas aizturēšanas detaļas: iespējams, “grēkojusi” arī Ēģiptē
2 stundas
ML
Māra Libeka
Veselam
Vadīs pa vecajām sliedēm. LĀB prezidenta Apiņa vietā – Aizsilniece. Gruntmanim neļauj balsot
40 minūtes
LE
LETA
Dabā
Tuvojas sals, iespējama stipra snigšana: jaunākā prognoze par laikapstākļiem novembra izskaņā
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Partijas pagaidām nesteidz uzņemties iniciatīvu valdības veidošanas sarunās
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Potenciālie riski esot satraucoši. Bažas par TV torņa ietekmi uz veselību
2 stundas