×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Par labāko CSDD satiksmes drošības skolu atzīta Strautiņu pamatskola

Foto: LETAFoto: LETA

Par labāko Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) satiksmes drošības skolu atzīta Strautiņu pamatskola, kam seko Kusas pamatskola un Rucavas pamatskola, informē CSDD.

Ceturto vietu ieguvusi Zemgales vidusskola, piekto – Ērģemes pamatskola, sesto – Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskola, septīto – Priekuļu vidusskola, astoto – Ilūkstes 1.vidusskola, devīto – Nīcas vidusskola, desmito – Pāles pamatskola.

Direkcijā skaidro, ka 2014.gadā līderos izvirzījušās skolas, kuru skolēni jau vairākus gadus sevi apliecina kā aktīvus ceļu satiksmes noteikumu pārzinātājus un CSDD sacensību dalībniekus.

Kopumā 2014.gada sezonā vismaz vienās no CSDD sacensībām piedalījās komandas no 226 izglītības iestādēm. Salīdzinājumam iepriekšējā gadā sacensībās bija pārstāvētas 195 izglītības iestādes.

“Labākās CSDD satiksmes drošības skolas” rezultātus veido divu CSDD sacensību bērniem un jauniešiem – “Jauno satiksmes dalībnieku forums” (4.-6.klašu skolēniem) un “Gribu būt mobils!” (6.-8.klašu skolēniem) rezultāti.

Atbilstoši konkursa nolikumam, ņemti vērā skolēnu sasniegumi (kvalitatīvie rezultāti), kā arī – skolu iesaiste un aktivitāte (kvantitatīvie rezultāti). Lai abi projekti pēc iegūstamajiem punktiem būtu līdzvērtīgi, sacensību “Jauno satiksmes dalībnieku forums” rezultāti tika izlīdzināti ar konkursa “Gribu būt mobils!” maksimālo vērtējumu.

Līdztekus izglītības iestādēm, īpaši sveikti labākie skolotāji, kuri palīdzējuši saviem audzēkņiem sagatavoties un ar panākumiem startēt abos CSDD satiksmes drošības konkursos. Skolotājiem no 18 “Labākajām CSDD satiksmes drošības skolām” martā būs iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Zinātnes un tehnikas parku “Experiment” Gdaņskā, Polijā.

Šogad CSDD nolēmusi pasniegt arī speciālbalvu. Ar to uzteikta Ādažu vidusskola, kuru 2014.gada CSDD satiksmes drošības konkursos pārstāvēja 75 komandas.

Tāpat Ādažu vidusskola ir viena no tām izglītības iestādēm, kas jau vairākus gadus visiem sesto klašu skolēniem “Projektu nedēļā” sadarbībā ar CSDD piedāvā iespēju kārtot velosipēda vadītāja eksāmenu, iepriekš nodrošinot satiksmes noteikumu apguvi. Piemēram, 2015.gadā Ādažu skolas skolēni jau saņēmuši gandrīz 200 apliecības.

CSDD jau vairāk nekā 20 gadus īsteno dažādus izglītības projektus un konkursus visu vecumu jauniešiem, lai ieinteresētu Latvijas skolēnus par satiksmes drošību un pilnveidotu viņu zināšanas un izpratni par drošu satiksmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+