×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. oktobris, 2012
Drukāt

Par labāko Latvijas skolu atkal atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija

Foto - LETAFoto - LETA

Par labāko Latvijas skolu arī šogad atzīta Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, liecina šodien prezentētie “Draudzīgā aicinājuma skolu reitinga 2012” rezultāti.

Rīgas Valsts 1.ģimnāzija arī atzīta par labāko ģimnāziju. Kategorijā “Pilsētas vidusskola” līdere ir Rīgas 64.vidusskola, savukārt labākā lauku vidusskola ir Bērzpils vidusskola.

Par labāko specializēto vidusskolu atzīta Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskola.

Balvu par visstraujāko izaugsmi saņēma Tilžas vidusskola no Balvu novada.

Šogad pirmo reizi tika pasniegta arī balva kategorijā “Latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolā”. Labākos rezultātus šajā kategorijā uzrādīja Daugavpils krievu vidusskola-licejs.

Šāda apbalvošana notiek jau otro gadu, taču pirmo reizi paziņotas skolas ar straujāko izaugsmi un novērtēti latviešu valodas un literatūras rezultāti mazākumtautību skolās.

Skolu reitinga mērķis ir novērtēt un celt izglītības līmeni Latvijas skolās, kā arī skatīties uz dinamiku Latvijas skolu starpā ilgtermiņā, ļaujot pamatskolēniem un viņu vecākiem izvēlēties skolēna zināšanām un mērķiem atbilstošāko mācību iestādi. Skolu reitingā skolu izglītības līmenis tiek vērtēts pēc skolēnu centralizēto eksāmenu rezultātiem, tādējādi Skolu reitings uzskatāms par šobrīd objektīvāko skolēnu izglītības līmeņa novērtēšanas instrumentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+