×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Par labāko sociālo darbinieci Latvijā atzīta Arnita Freiberga no Smiltenes novada

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Smiltenes novada sociālā dienesta darbiniece darbam ar ģimenēm un bērniem Arnita Freiberga saņēmusi galveno balvu konkursā “Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2015”, vēsta konkursa rīkotāji.

No 1. līdz 31. augustam izsludinātajā konkursā tika pieteikti 77 sociālie darbinieki no 44 Latvijas pašvaldībām. Smiltenes novada domes Sociālā dienesta vadītāja Anita Šteinberga konkursam pieteica savu darbinieci Arnitu Freibergu, jo Arnita savu darbu pilda īpaši centīgi un pašaizliedzīgi, nemitīgi papildina savas zināšanas un labprāt uzņemas arvien jaunus pienākumus, lai palīdzētu pēc iespējas plašākam iedzīvotāju lokam.

Labklājības ministrs Uldis Augulis apbalvošanā uzsvēra: “Daudziem iedzīvotājiem sociālais darbinieks ir cilvēks, pie kura nākt pēc padoma, uz kuru paļauties un kuram uzticēties. Ik dienas viņi uzklausa neskaitāmu cilvēku likteņus un palīdz tos risināt. Sociālā darba profesija ir godājama, atbildīga un novērtējama, lai arī darbs ir grūts. Kā tiešām valstiski svarīgu profesiju sociālo darbu īpaši novērtējam valstij sarežģītās situācijās, kad, pateicoties jūsu zināšanām, profesionalitātei un ieguldītajam darbam, iespējams nodrošināt sociālo mieru.”

Arnita Freiberga par sevi saka tā: “Dzīvē esmu piedzīvojusi daudz ko – grozies, kā gribi, bet vienmēr blakus gadās labi un atbalstoši cilvēki, kuri uzmundrina un palīdz, kad ir grūti.”

Arnita bijusi gan bibliotekāre, gan pedagoģe. 13 gadus strādājusi par skolotāju Plāņu pamatskolā, Strenču novadā, 2007.gadā ieguvusi sociālā darbinieka izglītību Sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskolā “Attīstība”, ar specializāciju sociālajā pedagoģijā. No 2008. līdz 2012. gadam vadījusi šīs augstskolas filiāli Smiltenē.
Paralēli augstskolas darbam, Arnita vadījusi 2009. gadā likvidēto Smiltenes pagasta pirmskolu. Šobrīd Arnita atzīst, ka viņas dzīvē 44 gadu vecumā ir nostrādāti 23 gadi. Darbiniece dažbrīd ir strādājusi pat trīs darbos, lai spētu uzturēt savu ģimeni. Viņa viena pati audzina 3 dēlus, šī mācību gada beigās visiem gaidāmi izlaidumi – jaunākajam bērnudārza, vidējam dēlam 9.klases, bet vecākais dēls absolvēs 12.klasi.

No 2010. gada Arnita strādā par sociālo darbinieci Smiltenes novada pašvaldībā – sākumā Launkalnē, bet no 2013.gada Smiltenē. “2013.gadā man tuvojās “izdegšanas” robeža, jo paralēli darbam sociālajā dienestā, biju iesaistījusies arī biedrībā, lai varētu īstenot Eiropas fondu projektus. Bet tas izrādījās par daudz, un zvans no Smiltenes Sociālā dienesta par iespējamo vakanci pilsētā nāca kā glābiņš,” stāsta konkursa laureāte.

Arnita atzīst, ka darbs Smiltenē esot vismaz piecreiz intensīvāks, nekā Launkalnē, tomēr šeit viņa jūtas labāk, jo darbs ir reglamentēts, vairāk laika atliek ģimenei. “Es neko īpašu nedaru, strādāju, kā jebkurš sociālais darbinieks, ” saka Arnita. “Es sevi nekad pati neesmu novērtējusi. Šī balva uzliek dubultu atbildību un vēlmi attīstīt sociālo darbu visā novadā”. Tāpat viņa uzsver, ka 2013. gadā saņemtais Launkalnes pagasta novērtējums par godprātīgu darbu šajā pagastā jau ir bijis liels pagodinājums un stimuls.

Pavisam drīz, 15. oktobrī, Arnita iegūs sertifikātu, lai kopā ar novada psiholoģi Daci Gailīti varētu strādāt un vadīt atbalsta grupu pieaugušiem varmākām, rīkojot konsultācijas un tikšanās, kuru rezultātā palīdzētu šiem cilvēkiem izprast savas tieksmes un mazināt draudus apkārtējiem cilvēkiem. Interesi par šāda pakalpojuma izmantošanu izrādījuši arī apkārtējie novadi. Šis pakalpojums ir Valsts apmaksāts kopš 2015. gada janvāra. Papildus ikdienas darbam A.Freiberga būs arī mentors, jaunajā projektā ,,Proti un dari”, kas tiks realizēts tuvāko četru gadu laikā mūsu novadā.

Iegūstot balvu, Arnitas pirmā doma bijusi, ka jānopērk bērniem jauni ziemas zābaki, bet vidējais dēls Ēriks ātri vien licis mainīt domas, sakot, lai mamma labāk nopērkot sev jaunu gultu, kas ļautu ikdienā pilnvērtīgi atpūsties.

Arnita Freiberga saka lielu paldies visiem līdzcilvēkiem, darba kolēģiem, īpaši Sociālā dienesta vadītājai Anitai Šteinbergai, kura negaidīti sagādājusi tik lielu pārsteigumu, piesakot Arnitu konkursam “Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2015”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+