×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. augusts, 2016
Drukāt

Par labām kaujasspējām un stiprām bruņām (6)

Jauno zemessardzes komandieri Aināru Ozoliņu (no kreisās) sveic aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Foto - Gatis Dieziņš/Latvijas armijaJauno zemessardzes komandieri Aināru Ozoliņu (no kreisās) sveic aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Foto - Gatis Dieziņš/Latvijas armija

Ainārs Ozoliņš rotācijas kārtībā zemessardzes komandiera amatā nomainīja brigādes komandieri Leonīdu Kalniņu, kurš zemessardzi vadīja kopš 2011. gada. L. Kalniņš turpmāk ieņems otru augstāko amatu Latvijas NBS – viņš būs NBS Apvienotā štāba priekšnieks.

A. Ozoliņš dienestu NBS sācis 1992. gadā, ir bijis Mobilo strēlnieku bataljona komandieris un mācību centra vadītājs, dienējis arī Sabiedroto spēku augstākajā virspavēlniecībā Eiropā, Beļģijā. Pirms rotācijas uz zemessardzes komandiera amatu brigādes ģenerālis dienējis NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietnieka amatā. Militāro izglītību ieguvis Baltijas aizsardzības koledžā, pirms Latvijas neatkarības atgūšanas ieguvis izglītību Čeļabinskas Augstākajā kara auto inženieru skolā, bet 2003. gadā absolvējis Rīgas Tehnisko universitāti, kur ieguvis bakalaura grādu mašīnzinātnē. Jaunajam zemessardzes komandierim jautāju, vai viņš savas tehniskās zināšanas liks lietā, arī vadot zemessardzi. “Zemessardzes vienības pārsvarā darbojas Latvijas teritorijā. Tām jābūt pieejamai vieglai tehnikai, kas spēj pārvietoties pa mežiem un purvainiem apvidiem. Jāvērš uzmanība uz autotransporta vai citu militāro transportlīdzekļu pārvietošanos bezceļa apstākļos. Militārajam transportam svarīgas ir kaujasspējas un bruņas, kas tām uzliktas. Ņemot vērā mūsu ceļus, mazāks uzsvars jāliek uz bruņām, bet uz pārvietošanās ātrumu. Militārajam autoparkam un tehnikai jābūt ekonomiskai, lai varam vairāk piedalīties mācībās,” sprieda brigādes ģenerālis. Viņš gan uzsver, ka pašlaik jaunas tehnikas vienības zemessardzei vēl neesot noskatītas, taču pie šī jautājuma strādājot NBS. Tāpat viņš uzskata, ka arī 18 iecerētās zemessardzes paaugstinātās gatavības rotas jātestē, tām jādod tehnika, jāveic vingrinājumi, lai vienības būtu ideālas un tās ātri varētu pārsviest uz operācijas vietu. Pēc pēdējiem datiem, zemessardzē pašlaik esot ap 9000 zemessargu. Kā jaunais komandieris plāno palielināt zemessardzes kaujasspējas? “Kā jau minēju, gribu redzēt augsti motivētus zemessargus, kas dod lielu pienesumu sistēmai. Man nevajag ciparu, bet gan kvalitāti. Mums katram zemessargam jāapmaksā militārā pamatizglītība, jānodrošina ekipējums. Kad esam zemessargu nodrošinājuši ar nepieciešamo, varam prasīt atdevi un turpināt vienību attīstību. Tādējādi uzaudzēsim muskuļus un varēsim stāvēt pretim jebkuram agresoram vai izaicinājumam,” sacīja zemessardzes komandieris. Tāpat viņš paredzējis zemessargus vēl vairāk motivēt dienestam ar labām apmācībām un militārās izglītības iespējām, bet kopumā viņus uzskata par augsti motivētiem.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Kāda vel tev bruņa? Šodien!? Mobilitāte un ugunsjauda.

  2. Kādas kaujasspējas , ja šautenes noliktavās un potenciālā austrumu zaļo vīriņu uzraudzībā – pārējais ir muldēšana…

  3. Kas notiek ar LA ???

  4. Nav jau pirma reize, ka sie LA amerikaniskie demokrati speciali dzes manus komentarus, luk demokratija un varda briviba Latvija.

  5. Ta jau ir LA senu sena dziesma par to muskulu uzaudzesanu, gribas tikai pavaicat LA propogandistiem, ar ko un ar kuriem jus taisaties karot? Vispirms, lai uzaudzetu muskulus jums vajadzetu uzaudzet sava debilaja cemodana vairak smadzenu.

Draugiem Facebook Twitter Google+