×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Par labu Milleram no Manfeldes piedzīs 513,52 eiro (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Liepājas tiesa šodien apmierinājusi producenta Jura Millera prasību pret Andru Manfeldi (Ugāri) par kompensācijas piedziņu saistībā ar viņai samaksāto autoratlīdzību par mūziklam “Cukurs. Herberts Cukurs” sarakstītajiem dziesmu tekstiem, ko autore tomēr nav atļāvusi izmantot.

Kā aģentūru LETA informēja tiesneša palīdze Inta Kurpa, tiesa nolēma piedzīt no Manfeldes par labu Milleram 513,52 eiro, no kuriem 500 eiro ir pamatsumma, bet 13,52 eiro – likumiskie procenti. Tāpat saskaņā ar tiesas spriedumu Manfeldei jāsedz ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi 81,72 eiro apmērā.

Spriedumu varēs pārsūdzēt 20 dienu laikā, skaitot no rītdienas.

Manfeldi uz pilnvaras pamata tiesā pārstāvēja kreisais radikālis Illarions Girss.
Manfelde masu medijiem izsūtītā paziņojumā iepriekš skaidroja, kāpēc tiesā viņu pārstāvēs Girss: “Liepājā, cilvēkiem, ejot uz “Cukura” pirmizrādi, nācās kāpt pāri asiņainām bērnu lellēm – nacisma upuru simboliem. Šo protesta performanci rīkoja biedrība “Ruskaja zarja”. Arī manas rokas auklē zīdainīti, četrus mēnešus vecu meitiņu. Sazinājos ar protesta organizatoriem. Bijām vienisprātis, ka šovbiznesmeņa Millera rīcība ir nosodāma, tā sēj naidu starp tautām, apvaino no nacisma cietušos, ignorē tik tuvos notikumus Ukrainā. Šovprojekts, kas veidots, provocējot skandālu, diskusiju sadursmes, antisemītismu, rusofobiju, neradoši un pašmērķīgi politizē mākslu, devalvē to, Latvijas vārdu ar nacisma apdziedāšanu degradējot,” norāda Manfelde.

“Cīņā pret nacismu apvienojas tautas un valstis. Es, Andra Manfelde, esmu latviete. Illarions Girss ir krievs. Arī mēs apvienojamies,” savu skaidrojumu sniedza rakstniece.
Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja Millers, viņš no Manfeldes tiesas ceļā mēģinās atgūt 500 eiro, ko viņš rakstniecei samaksājis par mūzikla dziesmu tekstu radīšanu. Darbs pie tekstiem ticis pabeigts, taču Manfelde Ukrainas notikumu, kā arī 16. marta norišu iespaidā liegusi Milleram tos izmantot.

Viņš pastāstīja, ka vērsies tiesā, jo Manfelde nav izpildījusi likumā par autortiesībām paredzēto. “Likums dod autoram tiesības brīvi rīkoties ar savu autordarbu, tostarp – arī atsaukt izmantošanu. Taču, ja autors izvēlas šādi rīkoties, viņam pienākas segt ar darba izmantošanu saistītos zaudējumus,” sacīja producents.

“Es te nerunāju par peļņu un zaudējumiem, bet gan par naudu, kas Manfeldei tika pārskaitīta par dziesmu tekstu izmantošanu un ko viņa atteikusies atmaksāt,” sacīja Millers.

Kā norādīja Millers, viņš situāciju mēģinājis risināt mierīgā ceļā, piedāvājot vairākus scenārijus, taču Manfeldei neviens no tiem neesot bijis pieņemams. “Lai atgūtu atpakaļ naudu, man nekas cits neatlika, kā vērsties tiesā,” uzsvēra producents.

Kā vēstīts, Millers iepriekš paziņoja, ka rudenī pirmizrādi piedzīvos mūzikls par Herbertu Cukuru. Pie libreta izstrādes tika piesaistīta rakstniece Manfelde, taču viņa Cukura pretrunīgās personības dēļ nolēmusi sadarbību pārtraukt. Pēcāk kā mūzikla dziesmu tekstu autors tika piesaistīts dzejnieks Pēteris Draguns.

Izrādes anotācijā Cukurs raksturots kā pasaulē slavenākais latvietis – par tādu viņš kļuvis, pateicoties savam lidojumam no Rīgas uz Gambiju paša konstruētajā un uzbūvētajā vienmotora lidmašīnā 1933.-1934. gadā. Pateicoties tam, par Cukuru rakstījusi prese visā pasaulē, savukārt mājās pēc lidojuma viņš esot sagaidīts kā nacionālais varonis. Mūzikls “Cukurs. Herberts Cukurs” sākas ar 1933. gadu un parāda Cukura lidojumu un piedzīvojumus, kā arī traģisko likteņa pusi, kas risināsies Latvijas brīvvalsts un okupācijas laikā, bet noslēgsies ar Cukura nāvi Dienvidamerikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Manfeldes vietā samaksās žīds Girss vai Izraēlas vēstniece.

 2. Nu Manfeldei bez tiesas vajadzēja naudu atdot ,jo darbu neizdarīja ,bet Millers arī 500 naudiņas dēļ tiesājas ,tas vis ir priekš reklāmas. Uzvedumu noskatījos ,patika ,bet zāle bija piepildīta par trešdaļu ,kas mūsu pilsētā ir retums ,tā bija tikai pirms pāris gadiem uz Mielava koncertu ,tāpēc arī to reklāmu taisa ,lai gan laikam ,tie uzvedumi ir beigušies un tad vispār nesaprotu ,ko te jezgu celt?

 3. Cienījamā rakstniece! Jūs apvienojāties ar Ilarionu Girsu, kurš apsūdzēts par ukupācijas noliegšanu, par PSRS karoga glorificēšanā mūsdienās. Kā Jūs attaisnosiet tiem cilvēkiem ( arī man) par tuvu cilvēku, radinieku, Latvijas iedzīvotāju okupācijas rezultatā , izsūtīšanu uz Sibīriju, Litenē , centrālcietumā, un citur nošaušanu, izlikšanu no mājām un dzīvokļiem bez tiesas spriedumiem, cilvēku pazemošanu, ļaunuma ideoloģijas uzspiešanu Latvijā. To visu nekaunīgi slavē Girss.. Nekauņa esat!. Manu sievastevu Sustins piesprieda Daugavpilī nošaut par to ,ka bija strādājis pie lopu uzpircēja, pirms kara. Straujais vācu uzbrukums Daugavpilij, paglāba . Vācieši viņu ieslodzīja darba nometnē Prūsijā , jo bija polis. Pēc kara ēbreji pratināja , kāpēc palicis dzīvs !!!!! Neatļāva dzīvot Daugavpls pusē. ,Vācija kompensāciju atteica, jo tā bijusi darba nometne, bet ēbrejam samaksāja par to, ka aizmuksa uz padomju savienibu karam sākoties. Pirms 2 gadiem lielījās Daugavpils avzē. Jūs ar tādu sadarbojaties! ŠAUSMAS.

  • Pilnībā piekrītu!
   Izzombēta nabaga māksliniece, vairs neredz kopainu, jo Girss taču ir glābējs…
   Andra, lūzu nāciet pie prāta! Ilarions Girss nav nekas cits, kā zaļais cilvēciņš Latvijā, žēl, ka Manfeldes kundzei tas nepielec.

 4. lieliski- sen jau tai narkomanei- un liekulei bija nepieciesamas sankcijas-

 5. Ko tad darīt ar filmas 17 pavasara mirkļi, kur ir viss vienīgais hitlerisma piesātināts glorifikācijas gabals. Cik dabuju zināt, tad tajā filmas tapšanā piedalijās vairāki ēbreji un VĒL TAS NOTIKA PADOMJU LAIKOS. . Jāmaksā uzpilnu klapi!

 6. Cik Millers ir varens!

 7. Tas man ir LIELS atklājums, ka manfelde ir tik NEAPTĒSTA…un pat TRULA!
  Vai narko ietekmē?
  SVEŠU naudu pievākusi un gaida, kamēr TIESA piedzīs!!!
  Liepājas tiesa šodien apmierinājusi producenta Jura Millera prasību pret Andru Manfeldi (Ugāri) par kompensācijas piedziņu saistībā ar viņai samaksāto autoratlīdzību par mūziklam “Cukurs. Herberts Cukurs” sarakstītajiem dziesmu tekstiem, ko autore tomēr nav atļāvusi izmantot.

  Kā aģentūru LETA informēja tiesneša palīdze Inta Kurpa, tiesa nolēma piedzīt no Manfeldes par labu Milleram 513,52 eiro, no kuriem 500 eiro ir pamatsumma, bet 13,52 eiro – likumiskie procenti. Tāpat saskaņā ar tiesas spriedumu Manfeldei jāsedz ar lietas izskatīšanu saistītie izdevumi 81,72 eiro apmērā.
  =Manfeldi uz pilnvaras pamata( pašai kauns bija ierasties?) tiesā pārstāvēja KREISAIS radikālis Illarions Girss. Par šo komentāri lieki!

Draugiem Facebook Twitter Google+