×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Par labu noslepkavotās studentes Pupiņas ģimenei piedzen 13 tūkstošus eiro (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tiesa pasludina spriedumu krimināllietā, kurā par savas draudzenes nogalināšanu strīda laikā apsūdzēts Jānis Gaigals.

Rīgas apgabaltiesa šodien krimināllietā, kur par savas draudzenes studentes Elīnas Pupiņas slepkavību notiesāts Jānis Gaigals, par labu bojāgājušās meitenes ģimenei piedzina morālā kaitējuma kompensācijas kopsummā 13 089 eiro apmērā.

Kā aģentūru LETA informēja apgabaltiesas preses sekretārs Raimonds Ločmelis, līdz ar šodienas spriedumu atcelts Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas 2014.gada 27.oktobra nolēmums daļā par morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu no Gaigala cietušo labā. Nolemts piedzīt no apsūdzētā morālā kaitējuma kompensāciju par labu Aijai Pupiņai 4361 eiro apmērā, Mihailam Pupiņam 5500 eiro un Elīnas māsai Agnesei Pupiņai – 3228 eiro.

Vēl tiesa Aijas Pupiņas labā noteica piedzīt 400 eiro par advokāta sniegto juridisko palīdzību. Tika noraidīta Aijas Pupiņas pieteiktā materiālā kaitējuma kompensācija 102 eiro apmērā.

Pērējā daļā pirmās instances spriedums atstāts negrozīts. Par pilna sprieduma pieejamības dienu noteikts 17.februāris, pēc tam to varēs pārsūdzēt kasācijas kārtībā desmit dienu laikā.

LETA jau ziņoja, ka Augstākās tiesas Krimināllietu departaments krimināllietā atcēla Rīgas apgabaltiesas spriedumu tikai daļā par morālā kaitējuma kompensācijām cietušajiem. Pārējā daļā, proti, daļā, ar kuru apsūdzētais atzīts par vainīgu savas draudzenes slepkavībā ar netiešu nodomu un zādzības nelielā apmērā izdarīšanā, spriedums tika atstāts negrozīts. Līdz ar to paliek spēkā apsūdzētajam noteiktais sods – brīvības atņemšana uz deviņiem gadiem un desmit mēnešiem ar policijas kontroli uz vienu gadu. Tāpat apsūdzētajam piemērotais drošības līdzeklis – apcietinājums – atstāts negrozīts.

Saskaņā ar apsūdzību 2012.gada 15.maija vakarā Gaigals, būdams izdzēris 600-650 gramus viskija un nedaudz šampanieša, uzturējies savā dzīvesvietā Rīgā, Buļļu ielā, kad pie viņa ieradusies draudzene un studente Elīna. Abi sastrīdējušies, un, kamēr meitene gulējusi dīvānā, Gaigals aplicis viņai rokas ap kaklu un saspiedis tās cieši kopā. Draudzeni viņš žņaudzis aptuveni pusotru minūti, tad iesitis viņai ar roku pa deniņiem, bet pēc tam iesitis vēl vismaz astoņas reizes, kā arī atsitis draudzenes galvu pret sienu un visbeidzot ar savu labo ceļgalu iesitis viņai pa seju.

Smagu miesas bojājumu dēļ iestājusies meitenes nāve, bet apsūdzētais paņēmis no viņas maka desmit latus un atstājis dzīvokli. Gaigals nenoliedza, ka fiziski ietekmējis draudzeni, taču viņš skaidroja, ka neesot vēlējies meiteni nonāvēt. Savukārt desmit latu zādzību no draudzenes maka Gaigals noliedza.

Nelaiķes tuvinieki ir pārliecināti, ka vispirms notikusi izvarošana grupā un pēc tam, lai slēptu šo noziegumu, jauniete nogalināta. Tuvinieki ir arī pārliecināti, ka notikusi neobjektīva lietas izmeklēšana. Ja neizdosies pierādīt savu taisnību Latvijas tiesu instancēs, studentes ģimene apsvērs iespēju vērsties pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nelaiķes tuvinieki ir pārliecināti, ka vispirms notikusi izvarošana grupā un pēc tam, lai slēptu šo noziegumu, jauniete nogalināta. Tuvinieki ir arī pārliecināti, ka notikusi neobjektīva lietas izmeklēšana. Ja neizdosies pierādīt savu taisnību Latvijas tiesu instancēs, studentes ģimene apsvērs iespēju vērsties pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā.
    …………………..
    Protams, ka jāiesūdz Eiropas Cilvēktiesību tiesā, par LV policijas impotenci, kas nespēja (par stulbu un pērkamu?) savākt VISUS lietiskos pierādījumus …
    Ja būtu profesionāla policija, tad būtu pat atraduši brutālās grupveida izvarošanas laikā (uz purniem bija maskas!) izfilmēto… ne velti šis alko/narko juristelis, kurš nu sēž cietumā – 3 dienas slapstījās… Ja studentes māsa nebūtu trobelējusi, impotentie menti nebūtu izkustinājuši savas pakaļas …
    Sorry! par rupjību! Bet šos impotentos mēslus mēs uzturam par SAVIEM nodokļiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+