Kultūra
Kultūrpolitika

Par Latvijas Dizaina gada balvas skatītāju simpātiju kļuvusi “Spēka pele”0

Publicitātes foto

No 17. aprīļa līdz 20. maijam Latvijas Dizaina gada balvas (LDGB) 2018 20 finālistu darbu izstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā apmeklēja vairāk nekā 5000 apmeklētāju, un par izstādes skatītāju favorītu atzīta soma automātiskās infūzijas sistēmas pārnēsāšanai “Spēka pele”, informē Gita Deniškāne.

Izstāde tālāk devusies uz Liepāju, kur gandrīz mēnesi, līdz 4. jūlijam LDGB finālistu darbi būs apskatāma Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”.

LDGB ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā mēneša garumā bija apskatāma 20 finālistu darbu izstāde, kā arī organizēti vairāki tematiski pasākumi – Dizaina pastaigas un Sarunas muzejā, kopā pulcējot 5296 apmeklētājus. Katram apmeklētājam bija iespēja balsot arī par savu favorītu un apkopojot rezultātus par skatītāju simpātiju tika atzīti dizaina darbi ar sociālu vērtību – Soma automātiskās infūzijas sistēmas pārnēsāšanai “Spēka pele”, otrajā vietā ar 439 muzeja apmeklētāj balsīm ierindojās medicīniska palīgierīce “Palīgierīce rāpošanai “Solis pa solim”, bet trešais populārākais dizaina darbs ar 232 balsīm bija koka Sup dēlis “GG SUP Race 12” un koka Sup airis “GG SUP EO 1.0”.

Latvijas Dizaina gada balvas 2018 20 finālistu darba izstāde no 11. jūnija ir apskatāma Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”. Arī tur izstādes apmeklētājiem būs iespēja balsot par savu favorītu, kā arī piedalīties LDGB galvenā partnera “Accenture” organizētajā digitālajā darbnīcā. No jūlija sākuma LDGB finālistu lielformāta brīvdabas izstāde būs apskatāma laukumā pie t/c “Origo”.

LDGB 2018 finālistu saraksts ir pieejams šeit: https://ej.uz/y167

LA.lv