×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Par “Latvijas Gāzes” vadītāju iecelts ekspremjers Kalvītis (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas dabasgāzes apgādes kompānijas “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs būs ekspremjers Aigars Kalvītis, piektdien žurnālistiem pēc padomes sēdes paziņoja kompānijas padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis.

“Man jāsaka, ka šī nav pirmā reize, kad “Latvijas Gāzi “vada bijušais premjers. Māris Gailis arī bija kompānijas vadītājs,” teica Savickis.

Viņš norādīja, ka Kalvītis atzīts par labāko no kopumā 30 kandidātiem.

Savickis uzsvēra, ka Kalvīša galvenie uzdevumi jaunajā amatā būs palielināt gāzes piegādes, pazemināt gāzes cenas un panākt to, lai, ieviešot trešo enerģētikas paketi, kompānija saglabātu savas pozīcijas.

“Mums priekšā ir diezgan sarežģīta situācija – ģeopolitiskā un trešās energopaketes ieviešanai. Tas nozīmē, ka mums jāstrādā ar valdību, parlamentu, regulatoru – ļoti daudz darbu. Ir jābūt tiešām augsta līmeņa profesionālim, lai visus šos jautājumus sakārtotu, tajā pašā laikā ņemot vērā arī akcionāru tiesības un intereses,” teica “Latvijas Gāzes” padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Viņš arī atzīmēja, ka Kalvītis ir vienādi orientēts uz Rietumiem un Austrumiem, tā kā viņa galvenā interese ir Latvija. “Tāpat kā man un daudziem citiem akcionāriem,” piebilda Savickis.

Pēc viņa teikā, Kalvītis stāsies amatā sestdien, 15.augustā.

Šobrīd Kalvītis ir alkohola ražotāja “Latvijas Balzama” padomes priekšsēdētājs, kā arī “Amber Beverage Group” padomes priekšsēdētāja vietnieks un “Dinamo Rīga” valdes priekšsēdētājs. Savulaik Kalvītis bijis arī, piemēram, elektronisko sakaru sniedzēja “Lattelecom” padomes priekšsēdētājs, Privatizācijas aģentūras padomes priekšsēdētājs, “Jaunpils pienotavas” valdes priekšsēdētājs, kā arī Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības prezidents, liecina datubāzes “Lursoft” informācija.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka “Latvijas Gāzes” vadītāja amata kandidātus iepriekš iztaujāja uzņēmuma padomes izveidotā triju cilvēku darba grupa ar pārstāvjiem no galvenajiem uzņēmuma akcionāriem.

“Latvijas Gāzes” pārstāvji maija beigās paziņoja par ilggadēja uzņēmuma vadītāja Adriana Dāvja aiziešanu no kompānijas vadības neilgi pirms beidzas viņa darba līgums ar uzņēmumu. Kopā ar Dāvi “Latvijas Gāzes” vadību pameta arī divi citi valdes locekļi – Aleksandrs Mihejevs un Anda Ulpe. Dāvim darba līgums ar “Latvijas Gāzi” beidzas 15.augustā.

“Latvijas Gāze” nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir “E.ON Ruhrgas International” (47,2%), Krievijas “Gazprom” (34%) un “Itera Latvija” (16%). Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” biržas otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. LG sāksies treknie gadi…

  2. Nu ko, gaidām kārtējo izgājienu, Abreni atdeva, tagad kārta Latvijas Gāzei. Ar ko paliksim………Tiešām ar Latvijas prātiem kaut kas nav kārtībā.

  3. Pundura draugaļam amata paaugstinājums

  4. Tad jau LG skanēs kapu zvani, bet pats garants varēs bezrūpīgi snaust.

  5. Abrene kā pakāpiens uz Latvijas gāzi….

  6. a man viņš patīk! laba cilvēka vajag būt daudz!

  7. Nu redz, Latvijas gāzei tagad ir garants!

  8. Latvijas tautsaimniecības pašreizējās problēmas ir tāpēc, ka Tautas partijas (TP) premjers Aigars Kalvītis trīs gadus īstenoja bezatbildīgu politiku, šādu viedokli šovakar TV3 ziņu raidījumā pauda Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.FINANCENET/LETA
    2009. gada 2. oktobrī 21:10

Draugiem Facebook Twitter Google+