×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

Par Latvijas karodziņa dedzināšanu tiesa jaunieti soda ar piespiedu darbu

LETALETA

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šodien ar 80 stundu piespiedu darbu sodīja Juriju Solovjovu, kurš pērn Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā, 18.novembrī, Rīgā uz ielas sadedzināja no papīra izgatavotu Latvijas karodziņu.

 

Kā informēja tiesas priekšsēdētājas palīgs Jānis Jaksons, apsūdzētais savu vainu pilnībā atzina un tiesa taisīja notiesājošu spriedumu. Šodien pasludināto nolēmumu gan vēl var pārsūdzēt.

Kā ziņots, prokuratūra 1989.gadā dzimušajam jaunietim cēla apsūdzību par Krimināllikuma 93.pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – Latvijas valsts simbolu zaimošanu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu (uz laiku no 15 dienām līdz trim mēnešiem), vai piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Solovjova krimināllietu atklātā tiesas sēdē izskatīja tiesnesis Raimonds Buls.

Kā ziņots, 2012.gada 19.novembrī tīmekļa vietnē “YouTube” tika publicēts video, kurā bija redzams, kā jaunietis Rīgā, pretī Mārstaļu ielai, pie stāvoša tramvaja mēģina ar šķiltavām aizdedzināt nelielu no papīra izgatavotu Latvijas karodziņu. Fonā bija dzirdama 18.novembra svētku uguņošana.

Jaunietis sākotnēji mēģināja latviešu valodā dziedāt valsts himnu, bet vēlāk jau krievu valodā ironizēja, ka viņa darbošanās pat tiek filmēta. Jaunā vīrieša draugi gan pauda sašutumu par notiekošā filmēšanu.

Jaunā sieviete, kura publicēja videomateriālu vietnē “YouTube”, vēlāk sociālajos tīklos vēstīja, ka par savu rīcību ir saņēmusi draudu vēstuli – viņai solīta fiziska izrēķināšanās.

Drošības policija izmeklēja karodziņa dedzināšanas gadījumu, iespējamo vaininieku atpazina un lūdza Rīgas tiesas apgabala prokuratūru saukt viņu pie kriminālatbildības. Jau pirmstiesas izmeklēšanā apsūdzētais savu vainu atzina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+