×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Par Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāju ievēl Kalnaelli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Kinematogrāfistu savienības (LKS) pilnsapulcē par organizācijas priekšsēdētāju ievēlēts režisors Reinis Kalnaellis, informēja Kalnaellis.

Līdzšinējā valdes priekšsēdētāja, kinomāksliniece Ieva Romanova, kura LKS vadījusi kopš 1999.gada, atteicās kandidēt uz nākamo termiņu, jo uzskata, ka LKS darbībā un filmu nozares procesos aktīvāk jāiesaistās jaunajai kinoveidotāju paaudzei. Kalnaellis ir viens no gados jaunākajiem LKS biedriem.

Vienlaikus ar priekšsēdētāju tika ievēlēta arī jauna valde. Kā norādīja Kalnaellis, puse no valdē ievēlētajiem pārstāv jaunās paaudzes viedokli – tie ir režisori Dzintars Dreibergs, Andis Mizišs, Renārs Vimba un producente, Latvijas Kinoproducentu asociācijas vadītāja Aija Bērziņa. Savukārt nepieciešamo pieredzi un pārmantojamību nodrošinās četri ilggadēji valdes locekļi – režisori Ivars Seleckis, Arvīds Krievs, Andris Rozenbergs un kinomāksliniece Ieva Romanova. Jaunā valde ievēlēta uz diviem gadiem.

Pirmajā LKS valdes sēdē jaunais priekšsēdētājs uzsvēra, ka viņa mērķis ir aktualizēt vairākus darba virzienus, atbalstot gan profesionālus un skatītāju uzticību saņēmušus autorus, gan debitantus – kino augstskolu absolventus, skaidrot varas institūcijām kinematogrāfijas radošo kapacitāti un ekonomisko efektu, cīnoties par finansējuma pieaugumu nozarei, plānveidīgi komunicēt ar skatītājiem, radot pieprasījumu pēc latviešu filmām, kā arī izveidot kinematogrāfistu arodbiedrību.

LKS vadības pārvēlēšana notika filmu nozares atklātajā sanāksmē, kur tika nolasīti pārskata ziņojumi par LKS darbību 2012./2013.gadā un apstiprināti redakcionāli grozījumi LKS statūtos. Sanāksmes otrajā daļā klātesošie tika iepazīstināti ar filmu nozares aktualitātēm un nākotnes plāniem – nozares attīstības stratēģiju 2014.-2020.gadam; tika prezentēts jaunais Rīgas Starptautiskā kino festivāla projekts, kura norise paredzēta 2014.gada decembrī 10 dienu garumā tieši pirms Eiropas kino akadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijām, kas notiks Rīgā, 2014.gada 12.-13.decembrī. Plānots, ka nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps” 2014.gadā notiks Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros paralēli ar plašu Eiropas filmu programmu un filmu industrijas pasākumiem.

Biedrība “Latvijas Kinematogrāfistu savienība” ir profesionāla radoša organizācija, kas dibināta 1962.gadā. Patlaban tajā ir 269 biedri, aptverot visu filmu nozares radošo un vadošo profesiju spektru. Plašai publikai pazīstamākie LKS īstenotie projekti ir nacionālais filmu festivāls “Lielais Kristaps” un Latvijas filmu reģionālās izplatīšanas programma “Kino visiem un visur Latvijā”.

Kopš dibināšanas LKS valdē nomainījušies astoņi priekšsēdētāji. Jaunais vadītājs – 1986.gadā dzimušais Kalnaellis – augstāko izglītību ieguvis Tallinas universitātē, studējis arī Prāgas Kino un televīzijas augstskolā Čehijā. Kā animācijas režisors 2009.gadā debitējis ar īsfilmu “Kad āboli ripo”, kas piedalījusies vairāk nekā 100 starptautiskos festivālos. Otrā viņa animācijas īsfilma – 2010.gadā veidotā “Joka pēc alfabēts” – interneta vietnē “YouTube” gada laikā skatīta vairāk nekā miljonu reižu. Patlaban režisors strādā pie pilnmetrāžas animācijas filmas “Zelta zirgs”, kas ir studijas “Rija” kopražojums ar Lietuvu, Luksemburgu un Dāniju. Filmas pirmizrāde plānota 2014.gada februārī.

Paralēli filmu režijai Kalnaellis strādājis arī ar filmu izplatīšanu un digitāliem projektiem, ir valdes loceklis radošo projektu kopfinansēšanas portālā “Mecenats.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+