×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Par “Latvijas Lūciju 2013” kļuvusi Saldus skolniece Anna Karolīna Šaule (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien Eiropas Savienības mājā Rīgā kronēta “Latvijas Lūcija 2013” , par kuru kļuvusi Saldus 1.vidusskolas skolniece Anna Karolīna Šaule, portālu “LA.lv” informēja “Lūcijas fonda Latvija” prezidente Anna Buša.

Latvijā Lūcijas dienas svinēšanas tradīcija no Zviedrijas pārņemta pirms 20 gadiem. Konkursu uz Latvijas Lūcijas titulu rīko “Lūcijas fonds Latvija” sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā. Titula pretendentēm konkursā jāiesūta pieteikums esejas formā ar pamatojumu, kādēļ viņas uzskata, ka ir cienīgas iegūt Lūcijas titulu un nest gaismu dzīves grūtdieņiem. Lūcijas kroņa pretendentes dziedāja un atbildēja uz jautājumiem par Lūcijas dienas tradīciju.

Šā gada Lūcijas titula ieguvēja Anna Karolīna savā esejā rakstīja, ka viņas dzinējspēks ir ģimene. „Māmiņa, tētis, māsa, vecmāmiņa, vectētiņš, kā arī draugi un skolotāji, kuri ar savu neatlaidīgo darbu iedvesmo mani būt vēl labākai un nekad nepadoties. Ar pozitīvajām emocijām, kuras es gūstu no viņiem, varu padarīt pasauli un Latviju labāku, jo, manuprāt, atslēga uz cilvēka laimi slēpjas viņa smaidā, kas liek atplaukt sirdīm, kuras ilgi bijušas aukstas.”

Meitenēm, kuras neieguva Lūcijas titulu, būs iespēja kļūt par pavadonēm un doties gaismas vizītēs un labdarības izbraukumos kopā ar Lūciju, akcentē Buša.

Lūcijas diena saskaņā ar Eiropas kristīgajām tradīcijām tiek svinēta 13.decembrī. Lūcijas misija tumšajā laikā ir nest gaismu, labestību, ko arī apliecina šīs dienas nosaukums (no latīņu vārda “lux”, “lucis” – gaisma). Lūcijas titula ieguvējai galvā tiek likts kronis ar degošām svecēm un viņa gada vistumšākajā laikā dodas gaismas vizītēs, lai dzīves grūtdieņiem simboliski nestu gaismu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. skaista un gaiša meitene

  2. I can’t even.. ;D

Draugiem Facebook Twitter Google+