Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
24. septembris, 2013
Drukāt

Par Latvijas pilsonības atjaunošanu un atņemšanu turpmāk lems PMLP

Foto: LETAFoto: LETA

Izkārtne pie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 2.nodaļas.

Turpmāk lēmumu par Latvijas pilsonības atjaunošanu un atņemšanu pieņems Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). To paredz valdības šodien atbalstītā Latvijas pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas kārtība, portālu “LA.lv” informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Ministrijā atgādina, ka līdz šim par pilsonības atņemšanu lēma tiesa, bet pilsonību atjaunoja ar Ministru kabineta lēmumu.

Noteikumi paredz arī, ka personai iesniegums par atteikšanos no Latvijas pilsonības vai tās atjaunošanu jāiesniedz personiski PMLP vai Latvijas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā, vai arī nosūtot pa pastu. Tādā gadījumā būs jāpievieno personu apliecinoša dokumenta kopija.

Līdz ar jauno regulējumu paredzēts atteikties no prasības, ka personas parakstam jābūt notariāli apliecinātam. Tādējādi vienkāršota iesnieguma un dokumentu nosūtīšana PMLP, ja persona uzturas valstī, kur nav Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības.

Paredzēts, ka jaunā kārtība stāsies spēkā šā gada 1.oktobrī.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+