Mobilā versija
+3.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
24. septembris, 2013
Drukāt

Par Latvijas pilsonības atjaunošanu un atņemšanu turpmāk lems PMLP

Foto: LETAFoto: LETA

Izkārtne pie Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 2.nodaļas.

Turpmāk lēmumu par Latvijas pilsonības atjaunošanu un atņemšanu pieņems Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP). To paredz valdības šodien atbalstītā Latvijas pilsonības zaudēšanas un atjaunošanas kārtība, portālu “LA.lv” informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Ministrijā atgādina, ka līdz šim par pilsonības atņemšanu lēma tiesa, bet pilsonību atjaunoja ar Ministru kabineta lēmumu.

Noteikumi paredz arī, ka personai iesniegums par atteikšanos no Latvijas pilsonības vai tās atjaunošanu jāiesniedz personiski PMLP vai Latvijas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā, vai arī nosūtot pa pastu. Tādā gadījumā būs jāpievieno personu apliecinoša dokumenta kopija.

Līdz ar jauno regulējumu paredzēts atteikties no prasības, ka personas parakstam jābūt notariāli apliecinātam. Tādējādi vienkāršota iesnieguma un dokumentu nosūtīšana PMLP, ja persona uzturas valstī, kur nav Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības.

Paredzēts, ka jaunā kārtība stāsies spēkā šā gada 1.oktobrī.

Pievienot komentāru

Diena pēc traģēdijas Maltas lidostā: Aculiecinieces stāstsLidostā Maltā pašlaik joprojām atrodas ap 20 latviešu, gaidot izlidošanu, kas tika atcelts vakar notikušās aviokatastrofas dēļ. Starp viņiem ir arī Maija
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (21)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+