×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Par Latvijas Radio valdes priekšsēdētāju kļūst Aldis Pauliņš (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunais Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) šodien Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja amatam izraudzījusies sociologu, pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītāju Aldi Pauliņu, aģentūru LETA informēja NEPLP pārstāvji.

Latvijas Radio valdes locekļa amatam programmas attīstības jautājumos izvēlēta bijusī BNS Latvija vadītāja Sigita Kirilka, bet valdes locekļa amata nodrošinājuma jautājumos – Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Līdz šim Latvijas Radio valdē vienīgā amatpersona bija valdes loceklis Jānis Siksnis.

Kā pēc sēdes žurnālistiem skaidroja NEPLP vadītājs Ainārs Dimants, lēmums par Pauliņa iecelšanu valdes priekšsēdētāja amatā pieņemts vienbalsīgi. Kā galvenos argumentus Pauliņa iecelšanai Dimants minēja viņa skaidro redzējumu par sabiedrisko mediju attīstību kopumā un skaidru vīziju par Latvijas Radio programmu attīstību. Dimants norādīja, ka Pauliņam kā mediju sociologam esot plaša izpratne par šīm lietām, turklāt viņš iepriekš ar NEPLP sadarbojies dažādu pētījumu veikšanā, piemēram, par Latgales medijiem.

Dimants atklāja, ka “ļoti spēcīga kandidāte” uz Latvijas Radio vadītāja amatu bijusi arī sabiedriskās politikas centra “Providus” bijusī direktore Vita Tērauda, kas izturējusi visas konkursa kārtas. Dimants balsojis par labu Tēraudai.

Tāpat Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja amatam kandidēja līdzšinējais vadītājs Siksnis. Skaidrojot, kas viņa darbībā NEPLP neapmierināja un kādēļ Siksnis netika ievēlēts otrreiz, Dimants sacīja – tā kā šim amatam bijuši jauni pretendenti, NEPLP tos salīdzinājusi. Konkursā padome augstāko vērtējumu Siksnim devusi izpratnē par sabiedrisko mediju kā tādu, tomēr šo mērķu īstenošanā un vadīšanā esot bijuši spēcīgāki kandidāti.

NEPLP locekļi izteica cerību, ka arī turpmāk Siksnis atradīs savu vietu sabiedriskajos medijos. Dimants norādīja – Siksnis kandidēja tikai uz valdes priekšsēdētāja amatu, kas bijusi “taktiska kļūda”, jo citādi, iespējams, viņš būtu ticis kādā no valdes locekļu amatiem.
Latvijas Radio valdes locekļa amatam programmas attīstības jautājumos Kirilka bez citiem kritērijiem izvēlēta arī tādēļ, ka ir ar lielu pieredzi mediju vadīšanā. Savukārt jaunais valdes loceklis nodrošinājuma jautājumos – LVRTC pārstāvis Lavrinovičs -, ņemot vērā pieredzi, atbildēs arī par Latvijas Radio sadarbību ar Latvijas Televīziju (LTV).

Par izvēlētajiem valdes locekļiem konkursu kārtās balsojums gan nav bijis vienbalsīgs, norādīja Dimants.

Pārējos kandidātus uz Latvijas radio valdes priekšsēdētāja un locekļu amatiem NEPLP neatklāja.

Patlaban NEPLP strādā pie vadlīnijām jaunajai Latvijas Radio valdei, kuru vidū būs Latvijas Radio 5 – “Pieci.lv” – studijas izveide LTV telpās, kā arī Latgales radio studijas izveide, ja tam tiks piešķirti līdzekļi, informēja NEPLP loceklis Dainis Mjartāns.

Kā ziņots, NEPLP šodien vērtēja konkursa trešajai kārtai izraudzītos pretendentus uz trim Latvijas Radio valdes locekļu amatiem.
Konkursa trešajai, pēdējai kārtai padome izraudzījās sešus pretendentus. Katram amatam tika izvirzīti divi pretendenti, tostarp valdes priekšsēdētāja amatam.

Kā aģentūru LETA informēja padomē, saskaņā ar konkursa nolikumu tiks izraudzīts valdes priekšsēdētājs, valdes loceklis programmu attīstības jautājumos un valdes loceklis nodrošinājuma jautājumos. Latvijas Radio valde tiek iecelta uz trīs gadiem.

Konkursa gaitā notika katra kandidāta profesionālo spēju un kompetenču novērtēšana, ko veica personāls vadības konsultāciju uzņēmums SIA “Eiro personāls” ar amata atbilstības testu un kompetenču interviju, ievērojot arī pretendentu pašu norādītās prioritātes konkrētam amatam Latvijas Radio valdē. Ārējo konsultantu sniegto vērtējumu NEPLP ņēma vērā, pieņemot galīgo lēmumu par valdes sastāvu.

Pretendentu vērtēšana notika trijās kārtās. Pirmajā kārtā NEPLP atvēra iesniegtās aploksnes un veica pieteikumu atbilstības pārbaudi. Konkursa otrajā kārtā NEPLP vērtēja pretendentu pieredzi, izglītību, motivāciju un izpratni par sabiedriskā medija darbību un lomu. Konkursa trešajā kārtā tiks padziļināti vērtētas atlikušo kandidātu profesionālās prasmes un zināšanas. Saskaņā ar nolikumu par izvirzīto pretendentu apstiprināšanu valdes locekļu amatā NEPLP lēma, atklāti balsojot, un valdes locekļi tiks iecelti amatos ar klātesošo NEPLP locekļu balsu vairākumu.

Kā jau ziņots, NEPLP kopumā saņēma 19 pieteikumus konkursam uz Latvijas Radio valdes locekļu amatiem. NEPLP sēdē tika konstatēts, ka 18 no iesniegtajiem pieteikumiem atbilst konkursa nolikuma prasībām un ir virzāmi vērtēšanai nākamajās konkursa kārtās. Konkurss tika izsludināts šā gada 3.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vēlam veksmi. Jauizbeidz kangaru sikšņa un tomsona cenzūra un tie japatriec

  2. LR valdē iekļuvusi Sigita Kirilka, kas noveda BNS teju līdz bankrotam!

Draugiem Facebook Twitter Google+